VIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 lutego 2017 r.

1. W najbliższą środę 1 marca przypada Środa Popielcowa, rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu. Ten dzień jest obowiązkowym dniem pokuty i należy zachować post ścisły Tego dnia posypiemy nasze głowy popiołem na znak rozpoczęcia postu. Msze Święte o godzinie 8:00. 17:00 i 18.30.Rozpoczynając czas Wielkiego Postu pamiętajmy o podjęciu wyrzeczeń wielkopostnych. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:30 – prowadzi Ruch Rodzin Nazaretańskich
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16:30

2. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. Za tydzień zbierzemy ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I Sobotę miesiąca. W I czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań do służby kapłańskiej z naszej parafii. W I piątek i I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej wieczornej. W I sobotę miesiąca, czuwaniu przewodniczy Akcja Katolicka i rodzice dzieci I Komunijnych.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. W tym roku Grób i ciemnicę przygotowuje – Gloriosa Trynita + Akcja Katolicka