Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I NIEDZIELA ADWENTU– 3 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent. Zapraszam serdecznie na Msze Św. Roratnie o godz. 17.00 w każdy poniedziałek i środę szczególnie dla dzieci z lampionami (najlepiej osłoniętymi lub elektrycznym). Dla dzieci mamy wyklejanki. Kto nie może zapraszam w piątki o 7.30.

2. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczynają się w przyszłą niedzielę . 10,11,12 grudnia (niedziela, poniedziałek, wtorek) rekolekcje przeprowadzi ks. dr Paweł Makarewicz. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00. W poniedziałek i wtorek 10.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30 dla młodzieży i pracujących. Proszę zaplanować sobie ten czas, aby można było uczestniczyć i odbyć spowiedź przed świętami. Taca z poniedziałku i wtorku będzie podziękowaniem dla rekolekcjonisty.

3. W tygodniu 8 grudnia przypada w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 ( zapraszam członków Róży Różańcowej Rodziców za dzieci) . Przypominam szczególny czas łaski tego dnia od 12.00 do 13.00 będzie otwarta kaplica na osobistą modlitwę, zachęcam. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

4. Za tydzień po Mszy św. o 10.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej . Poświęcimy medaliki dla dzieci. Przypominam dzieci przynoszą odpowiedzi na pytania dotyczące chrztu.

5. Również w tym tygodniu opłatki roznosić będzie pani Organistka w następujących blokach: ul. Kolbego 2 ul. Kolbego 4 ul. Jana Pawła 17 ul. Jana Pawła 21 ul. Jana Pawła 24. Sobota: ul. Baranki, ul. Zimowa, Wiosenna, Letnia,  Spcerowa, Jesienna, Maternika.
Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za posługę Pani Organistki w parafii.

6. Planujemy sukcesywnie wymienić ławki na nowe, aby były wygodne. Jedna ławka kosztować będzie 1600 zł. Zachecam do ufunduwania ławek.

Wyklejanki dla dzieci:

3. XII- niedziela
4. XII- poniedziałek
6. XII- środa
8.XII- piątek
10.XII- rekolekcje
11.XII-rekolekcje
13.XII- rekolekcje
17.XII-niedziela
18.XII- poniedziałek
20.XII- środa
25.XII- niedziela