Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Adwentu -10 grudnia 2023 r.

1.W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje parafialne 10–11-12 grudnia. W tym roku poprowadzi je ksiądz ks. Marek Żmijewski z diecezji łomżyńskiej ze Szkoły Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej. Rekolekcje potrwają 3 dni: niedziela, poniedziałek, wtorek. Prządek niedzielny: 8.00, 10,00, 11.30, 17.00, W tygodniu w poniedziałek i wtorek: 8.00 zwłaszcza dla osób starszych i kto może być z rana, 17.00 – dzieci pierwszokomunijne, oraz 18.30 bierzmowani, osoby po pracy. Taca z poniedziałku i wtorku przeznaczona dla rekolekcjonisty. Postarajmy się wyspowiadać podczas rekolekcji w poniedziałek, wtorek przed Mszą św. pól godziny.

2.Zapraszam na roraty dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Dla dorosłych środę i sobotę z rana o 7.15.

3.Po parafii są roznoszone opłatki bożonarodzeniowe na Wigilię, które roznosi p. Waldemar Kurłowicz. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.Po Mszy św. można nabyć duże świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. To bardzo miły zwyczaj zapalania tej świecy podczas wigilii na znak solidarności z potrzebującymi i biednymi. Koszt 20 zł.

5.W środę 13 grudnia będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 roku. Na mszy wieczornej o godz. 17:00 będziemy Bożemu Miłosierdziu zawierzać ofiary tych smutnych wydarzeń – osoby zabite, poranione i skrzywdzone przez służby komunistyczne. Będziemy także zawierzać całą naszą Ojczyznę, aby duch i wartości Solidarności zostały na nowo wskrzeszone w naszych czasach.

6.Dzisiaj ofiary składane do puszek są wsparciem dla wspólnot katolickich na Wschodzie. Warto przypomnieć przy tej okazji, że nasza diecezja opiekuje się parafią w Abakanie, na Syberii, przy granicy z Mongolią, gdzie pracuje kapłan naszej diecezji, ks. Radosław Kwarciński.

7.Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej.

8.Kto chce nabyć naturalną choinkę będzie można od 12 do 23 grudnia przy stadionie miejskim lub można pojechać na plantacje i samemu wybrać choinkę na miejscu Koziki 1.