Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU -17 marca 2019 r.

1. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wyjazd na pielgrzymkę śladami świętych: Jana Pawła II i s. Faustyny w dniach 9–12.05.2019r Częstochowa – Kraków – Łagiewniki – Zakopane – Wadowice. Koszt 500 zł. Szczegóły i zapisy u sióstr.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dzieci klas II w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
3. Za tydzień w III niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne wygłosi je ks. dr Ryszard Sawicki. (24-25-26 marca). Poniedziałek, wtorek porządek Mszy św. 9.15 (dla dzieci), 11.00 (dla dzieci), 17.00, 18.30
4. Możemy składać ofiary na Kwiaty do Grobu. Dobrze gdyby każda rodzina miała swój wkład.
5. Podczas spotkania rady parafialnej zainicjowano zespół do powołania Izby Pamięci Wizyty Jana Pawła II w Ełku w składzie: Donata Mierzwińska, Jolanta Waszkiewicz, Mariusz Laskowski, Marcin Brodowski. Zapraszamy chętnych do zespołu.
6. Ustalono, że w każda II niedzielę miesiąca zbierane tace będą z przeznaczeniem prowadzonych prac budowlanych tzn. na budowę Domu Parafialnego i Izby Pamięci.
7. Nabożeństwa:
8. Drogi Krzyżowej piątek 16.30
9. Gorzkie Żale niedziela 16.30
10. Siostry Matki Bożej Miłosierdzia w Ełku serdecznie zapraszają 22 marca ( piątek ) o godzinie 16:30 na comiesięczne Spotkanie o Bożym Miłosierdziu, które poprowadzi ks.bp. Jerzy Mazur. W programie przewidziana jest konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi i Eucharystia oraz poczęstunek. Spotkanie odbędzie się w Domu Samotnej Matki przy ulicy ks. prał. M. Szczęsnego 1 w Ełku na I piętrze.”
11. Msza św. dziękczynna za peregrynację Matki Bożej Fatimskiej mieszkańców bloku ul. św. Jana Pawła II 21 w wielką sobotę na 18.00. Bóg zapłać za złożone ofiary mieszkańców w kwocie 600 zł przeznaczone będą na powstającą Izbę Pamięci Wizyty Jana Pawła II w Ełku.
12. Od 20 marca (środy) peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej u mieszkańców blok ul. św. Maksymiliana Kolbego 4. Proszę zapoznać się z harmonogramem.
13. Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tak zwanej Karty LGBT:
14. W ostatnich tygodniach niektóre z samorządów lokalnych zainicjowały działania mające na celu promocję praw osób homoseksualnych, biseksualnych i transgenderycznych. Szczególnym wyrazem tych tendencji są dążenia do wprowadzenia tak zwanej Karty LGBT (…) Zgodnie z obrazem biblijnym, Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, jako mężczyznę i kobietę, różnych w swoim powołaniu, ale równych w swej godności. Różnica płci, chciana przez Boga, stanowi podstawę małżeństwa i zbudowanej na nim rodziny, będącej podstawową komórką społeczeństwa. Proponowane alternatywne wizje człowieka nie liczą się z prawdą o ludzkiej naturze, a odwołują się jedynie do wymyślonych ideologicznych wyobrażeń. Nie tylko są całkowicie obce europejskiej cywilizacji, ale – gdyby miały stać się podstawą normy społecznej – byłyby zagrożeniem dla przyszłości naszego kontynentu.
15. Sprzeciw budzi propozycja wdrożenia Karty Różnorodności wraz z mechanizmami „zarządzania różnorodnością”,(…) z zapowiedzią preferencyjnego traktowania przez lokalne społeczności pracodawców zrzeszonych w „tęczowych sieciach pracowniczych”.
16. Biskupi przypominają nam, że : zgodnie z Konstytucją RP „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją” (art. 72 ust. 1).
17. Zapraszamy 18 III 2018 r. jutro w poniedziałek na 18.00 na film: Rewolucja Totalnej Wolności w naszym Katolickim Przedszkolu.