Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III NIEDZIELA ADWENTU – 16 grudnia 2018 r.

1. Jutro i w środę  ostatni dzień rorat dla dzieci. Zapraszam serdecznie na godz. 17.00.  Możliwość spowiedzi w tygodniu od godz. 16.30.

2. Osoby chętne do pomocy w dekorowaniu choinek i posprzątania naszej świątyni – zapraszam w piątek po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W tym roku z rana w Wigilię Msza św. o godz. 7.15

Przeżyjmy Wigilię jako spotkanie religijne. Niech to będzie okazja do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech Wigilijna Wieczerza rozpocznie się czytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza,wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem.

4.  W Uroczystość Bożego Narodzenia Msza św.– Pasterka o godz. 22.00 .

Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką ( godz. 21.30).

Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 10.00  i o 11.30, 17.00.

(Nie będzie o godz. 8.00).  Drugi dzień świąt -Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00.

 

5. Opłatki na Wigilię można nabyć  jeszcze  dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św.

W imieniu Pani Organistki Bóg zapłać składam  za złożone ofiary przy opłatkach.

6. Za tydzień w niedzielę w godzinach 13.00-17.00 harcerze rozniosą Światło Betlejemskie po naszych domach. Do kogo nie dotrą będzie można w poniedziałek po Mszy św. o 7.15.  odpalić i zabrać Światło Betlejemskie.

7. Pamiętajmy o Przeglądzie Kolęd – 13 stycznia 2019 r. Regulamin znajduje się na stronie internetowej. Zapraszam do uczestnictwa.

8. Za tydzień po Mszy św. można nabyć kalendarze parafialne na nowy rok 2019. Znajdziemy w nich dużo zdjęć z życia parafii i naszego katolickiego przedszkola m.in. zdjęcia z I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Koszt kalendarza 10 zł – jest cegiełką na rzecz budowy Domu Parafialnego.

9. Kolędę jako wizytę rozpoczniemy 28 grudnia w piątek, od 15.30 odwiedzimy mieszkańców ul. MT z Kalkuty 7.  W sobotę  29 grudnia kolędę rozpoczynamy od  godz. 10.00, odwiedzimy mieszkańców ul. Matki Teresy z Kalkuty 5. W niedzielę 30 grudnia po Mszy o godz. 11.30 ul. Św. Dominika Sawio i św. Franciszka.

W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiarę na kościół według możliwości.  W tym roku zebrane pieniądze na kościół przeznaczymy na spłatę dotychczasowej budowy Domu Parafialnego. Ofiara kolędowa jest dobrowolna- to wyraz wdzięczności za posługę kapłanów w parafii. Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła ( zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych.

10. Mamy wolne intencje do końca roku i na początku, także można u schyłku roku zamówić Mszę św.  Są do nabycia świece Caritasu.