Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2017 r.

1.Zapraszam jutro w trzeci poniedziałek miesiąca na Mszę św. ku czci Ducha Św. o godz. 7.30. Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – mała Arabka, w czasie jednej z uniesień słyszała głos Ducha Świętego, proszący aby Go wzywać, gdyż daje potrzebne światło i dary do realizacji powołania małżeńskiego i kapłańskiego.„Jeśli będzie to ojciec lub matka, w jego rodzinie zapanuje pokój i w jego sercu będzie pokój zarówno w tym, jak i w przyszłym życiu – nie umrze w ciemności, ale w pokoju. Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią raz w miesiącu Mszę św. o Duchu Świętym, uczczą Mnie. Ktokolwiek taką Mszę odprawi lub będzie w niej uczestniczył, będzie uczczony przez Ducha Świętego, będzie miał światło, będzie miał pokój. On uleczy chorych, obudzi tych, którzy śpią”.  Nowenna do Ducha Św. przed mszą o 7.15

2. Jutro i w środę  ostatni dzień rorat dla dzieci. Zapraszam serdecznie na godz. 17.00.  Możliwość spowiedzi w tygodniu od godz. 16.30. Osoby chętne do pomocy w dekorowaniu choinek i posprzątania naszej świątyni – zapraszam w środę po Mszy św. o godz. 17.00.

3. W tym roku niedzielę Wigilia. Msza św. będą: o  godz. 8.00, 10.00, 11.30  (  o 17.00 nie ma ). Przeżyjmy Wigilię jako spotkanie religijne. Niech to będzie okazja do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech Wigilijna Wieczerza rozpocznie się czytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza, wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem.

4.  W Uroczystość Bożego Narodzenia Msza św.– Pasterka o godz. 22.00 . Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką ( godz. 21.30). Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 10.00  i o 11.30, 17.00 (nie będzie o godz. 8.00).  Drugi dzień świąt -Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00.

5. Opłatki na Wigilię można nabyć  jeszcze  dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za złożone ofiary przy opłatkach. Bóg zapłać rodzinie Strzeleckich za ufundowanie ornatu różowego. Bóg zapłać rodzinie Kochanowskich za ufundowanie nowej ławki 1600 zł.

6. W sobotę w godzinach 9.00-12.00 harcerze rozniosą Światło Betlejemskie po naszych domach. Składając drobne datki wesprzemy wyjazd na zimowisko. Do kogo nie dotrą będzie można w niedzielę po Mszach św.  odpalić i zabrać Światło Betlejemskie.

7. Pamiętajmy o Przeglądzie Kolęd – 7 styczna 2017 r. Regulamin znajduje się na stronie internetowej. Zapraszam do uczestnictwa.

8. Po Mszy św. można nabyć kalendarze parafialne na nowy rok 2018. Znajdziemy w nich dużo zdjęć z życia parafii i naszego katolickiego przedszkola m.in. zdjęcia z I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania oraz z Balu Wszystkich Świętych w Przedszkolu. Znajdziemy konto budowy pomnika za Ojczyznę- szerzej gdy będzie projekt. Koszt kalendarza 10 zł – jest cegiełką na rzecz parafii.

9. Od Niedzieli do drugiego dnia Świąt będzie już żywa Szopka Bożonarodzeniowa. Znajdziemy w niej zwierzęta oraz wizerunek Józefa, Maryi, Dzieciątka.

10. Kolędę jako wizytę rozpoczniemy w tygodniu od 15.30 z wyjątkiem soboty. W sobotę kolędę rozpoczynamy od  godz. 10.00.  W tygodniu nie ma Mszy św. wieczornej o 17.00 z wyjątkiem wtorku i soboty. Na czas kolędy w tygodniu Msze św. z rana o godz. 7.15 każdego dnia.
W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiarę na Kościół według możliwości. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczymy na budowę Domu Parafialnego. Ofiara kolędowa jest dobrowolna- to wyraz wdzięczności za posługę kapłanów w parafii.
Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła ( zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych. (Ofiarę za Mszę można złożyć później).

27 grudnia –(środa)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (1-34)

27 grudnia (środa)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (35-67)

27 grudnia (środa) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (70-97)

28 grudnia (czwartek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (1-34)

28 grudnia (czwartek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (35-70)

28 grudnia (czwartek)  – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (71-103)2.01.2016

29 grudnia ( piątek) – ul. JP 24 (1-52)

29 grudnia ( piątek) – ul. JP 24 (53-92)

29 grudnia ( piątek) – ul. JP 24 (92-144)

30 grudnia (sobota) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 3 (1-50)

30 grudnia  (sobota) ul. Matki Teresy z Kalkuty 3 (51-125)

30 grudnia (sobota) ul. Matki Teresy z Kalkuty 3 (125-51)