Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III Przegląd Kolęd I Pastorałek

III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „ŚPIEWAJMY BOGU,
ŚPIEWAJMY…”
Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości…..
Czas „dziwny”, inny niż pozostałe dni w roku- czas Świąt Bożego Narodzenia.
Za oknami biało ,cicho ,niebo rozświetlone gwiazdami, a tu u nas błyszczą kolorowe światełka ,stoi symbolicznachoinka ,żłobek i płonie lampka z BETLEJEMSKIM OGNIEM,
który ma nam przynieść ciepło i rozgrzać nasze serca. Zbliża się „Cicha noc, święta noc” ,a wokół rozbrzmiewają kolędy…11 stycznia 2015 r. w naszej parafii odbył się już III Przegląd Pieśni i Pastorałek „Śpiewajmy Bogu, śpiewajmy…”Dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, nauczyciele – wszyscy zebraliśmy się w kaplicy parafialnej, w miejscu gdzie czuwa nad nami nasz patron Jan Paweł II, wspólnie oddając cześć
Nowonarodzonemu Jezusowi.W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych zamieszkujący teren parafiiśw. Jana Pawła II oraz parafii św. Rafała Kalinowskiego.W tym roku organizatorem przeglądu była pani Magdalena Lubartowicz – katechetka w SP nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.W gronie szacownego jury zasiedli: pan Mariusz Laskowski – opiekun scholii dziecięcej, pani Anna Miszkiel – nauczyciel w SP nr 4 w Ełku i organistka naszej parafii, pani Anna  Czajka – nauczyciel muzyki w SP nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku oraz pani Anna Marchel– nauczyciel świetlicy w SP nr 5 im. Marii Konopnickiej.
Dobrym słowem i pozytywną energią wspierała nas pani Maria Chaberek katechetka w SP nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim uczestnikom za wspólne wielbienie Boga poprzez śpiew kolęd i pastorałek. Bez naszych wspaniałych, utalentowanych i niezwykleodważnych wykonawców nie byłoby przeglądu. Składamy wyrazy wdzięczności panu Mateuszowi Szumskiemu za pomoc w przygotowaniu przeglądu poprzez nagłośnienie kaplicy.Nagrody w konkursie ufundował ks. proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Ełku ks. dr Tadeusz Białous.
Wszystkim ludziom dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać!!!

Zapraszamy do galerii.