Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22 grudnia 2019 r.

1. Dzień otwarty Domu Parafialnego. Po Mszach św. można pójść i zobaczyć jak wygląda obecny stan budowy. Na piętrze Domu Parafialnego: dwa wikariat i pomieszczenia proboszczowskie oraz gościnny. Na parterze: Kuchnia, Jadalnia, Salka, Kancelaria. W piwnicy: 3 salki na spotkania, harcówka. Piwnice mamy wykończoną. Wszędzie mamy instalację elektryczną i ogrzewanie podłogowe.
Mamy zaległości w spłatach za instalacje i okna, ale po tacach świątecznych i kolędzie powinniśmy uregulować. Bóg zapłać za ofiary.
2. W Wigilię Msza św. o 7.15. Pasterka będzie sprawowana 24 grudnia o godz. 22.00. Zapraszam pół godziny wcześniej, aby pośpiewać wspólnie kolędy.
Porządek Mszy św. w Uroczystość Boże Narodzenie: 10.00, 11.30, 17.00. (Nie będzie o godz. 8.00). Drugi dzień świąt -Msze św. jak w niedzielę, czyli o godz. 8.00, 10.00, 11.30, 17.00. Ofiary zebrane przeznaczone na WSD w Ełku.
3. Zapraszam do udziału w VIII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „Wspólne kolędowanie. 12 stycznia o godz. 9.00. Przegląd ma formę konkursu i przebiegać będzie w trzech kategoriach wiekowych: 4, 5 i 6 latki oraz kl. I klasy II – IV klasy V-VIII
Regulamin znajduje się na stronie internetowej. Zapraszam do uczestnictwa.
4. Wydaliśmy z Panem Tomaszem Jaszkowskim album o mojej parafii rodzinnej Rygałówce na 100 lecie jej istnienia. Jeśliby ktoś chciał nabyć z ciekawości to można w kruchcie .
Kalendarze parafialne na 2020 r. będzie można nabyć od jutra.
5. Wzorem lat ubiegłych i na ten rok duszpasterski Ksiądz Biskup zachęca do do wspólnego rodzinnego spotkania raz w miesiącu. Pomocą są Książeczki duszpasterskie, w tym roku tematem jest Eucharystia. Ta książeczka niech będzie na stoliku podczas kolędy. Książeczki są za darmo, parafia pokrywa koszt.
6. Kolędę jako wizytę rozpoczniemy w tygodniu od 15.30 z wyjątkiem soboty. W sobotę kolędę rozpoczynamy od  godz. 10.00.  W tygodniu nie ma Mszy św wieczornej o 17.00 z wyjątkiem wtorku i soboty. Na czas kolędy w tygodniu Msze św z rana o godz. 7.15 każdego dnia.
W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina. Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien stać krzyżyk , dwie świece (albo przynajmniej jedna), kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież proszę o przygotowanie  zeszytów z religii oraz indeksów, książeczek. Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiarę na Kościół według możliwości. W tym roku zebrane pieniądze przeznaczymy na Domu Parafialny. Ofiara kolędowa jest dobrowolna- to wyraz wdzięczności za posługę kapłanów w parafii.
Zachęcam, aby podczas wizyty kolędowej każda rodzina zamówiła (zarezerwowała) przynajmniej jedną Mszę św. o błogosławieństwo w rodzinie, czy też w intencji bliskich zmarłych. (Ofiarę za Mszę można złożyć później).

27 grudnia –(piątek)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (1-34) jest dyspensa – post nie obowiązuje
27 grudnia (piątek)   – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (35-67)
27 grudnia (piątek) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 7 (70-97)

28 grudnia (sobota ) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (1-34)
28 grudnia (sobota) – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (35-70)
28 grudnia (sobota)  – ul. Matki Teresy z Kalkuty 5 (71-103)

30 grudnia ( poniedziałek) – ul. JP 24 (1-52)
30 grudnia (poniedziałek) – ul. JP 24 (53-92)
30 grudnia ( poniedziałek) – ul. JP 24 (92-144)