IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

1. Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy przeżywać w tym roku rekolekcje Wielkopostne. Bóg zapłać za pomoc: oprawę muzyczną, sałatki smaczne, życzliwość okazaną rekolekcjoniście.
  2. Zmienimy konto parafialne z banku „Paribas” po licznych reklamach w telewizji promujących LGBT. Wkrótce podam nowe konto parafialne. Wielu parafian chętnie przekazuje swoje wsparcie przesyłając na konto z czego cieszymy się jako parafia.
  3. Przypominam proszę zainteresować się możliwością otrzymania wsparcia żywności dla rodziny mniej uposażonej. (Dochód netto dla osoby samotnej to kwota do 1542 zł, natomiast na członka rodziny do 1161zł. Szczegóły w Martyrii s. 49. Program operacyjny Pomoc Żywnościowa.
  4. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy Św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Nikodema Wasilewskiego choremu na SMA. Rodzice Nikodema serdecznie dziękują ofiarodawcom za każdą przekazaną złotówkę.
  6. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością św. Józefa. 19 marca w piątek uroczystość św. Józefa. Porządek Mszy św. 7.15, 17.00. Post w tym dniu nie obowiązuje.
  7. Do nabycia są baranki wielkanocne jako wsparcie Diecezjalnego Caritas – 6 zł.
  8. Pod koniec marca planujemy zbiórkę wielkopostną jako pomoc Polakom na Wileńszczyźnie. Szczegóły wkrótce. Będzie można ofiarować żywność długoterminową, dobre ubrania, które zalegają w szafach.
  9. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, można też indywidualnie w kościele, czy też domu odbyć nabożeństwo drogi krzyżowej.
    – Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę
    Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  10. Przypominam, że trwają zapisy do naszego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” na nowy 2021-2022 rok.