Rok 2015

• rozpoczęcie budowy przedszkola
  • 11 stycznia odbył się III PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „ŚPIEWAJMY BOGU, ŚPIEWAJMY…”
  • 16 stycznia odbyła się Msza za Ojczyznę.  Rok 2015 został ogłoszony przez Sejm rokiem Jana Pawła II
  • 26 stycznia parafialna wspólnota międzypokoleniowa: dzieci,  ministranci, harcerze, mamy oraz babcie, na czele z Proboszczem ks. Tadeusz Białousem i katechetkami, odwiedziła Zakon Sióstr Karmelitanek w Witynach koło Ełku.

• harcerze uczestniczyli w zimowisku w Grajewie

Marzec

• 8 marca rozpoczęły  się rekolekcje wielkopostne – kaznodzieja ks. dr Andrzej Żołnierowicz
  • 19 marca odbyła się uroczystość poświęcenia nowego obrazu św. Józefa w kaplicy.

Kwiecień

• 10 kwietnia ruszyło Seminarium Nowego Życia w Trójcy Świętej w  naszej parafii. Był to cykl siedmiu spotkań z uzdrawiającą mocą Słowa Bożego, organizowany przez Katolicki Ruch Ewangelizacyjny Gloriosa Trinita.
  • 12 kwietnia czcząc X rocznicę narodzin dla nieba św.  Jana Pawła  II, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 11.00, odbyło się pierwsze parafialne spotkanie motocyklistów i samochodów terenowych.

Maj

• 1-go  maja mieliśmy piękną uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w budujące się katolickie przedszkole przy naszej parafii.  Wmurowania dokonał  bp. Jerzy Mazur.
  • 17 maja odbyła się rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Czerwiec

• 7 czerwca   – procesja eucharystyczna z Parafii św. R. Kalinowskiego do naszej kaplicy.  Po południu w naszej parafii odbył się Festiwal Piosenki Rodzinnej pod hasłem: „Rodzina Bogiem silna”
  • 13 czerwca – wyjazd dzieci na IV Krajowy Kongres Misyjny do Warszawy.
  • 15 czerwca – zakończenie drogi krzyżowej mężczyzn z Placu JP II do naszej kaplicy – udział wzięło ponad 200 uczestników na czele z ks. bp J. Mazurem

Lipiec

• 18 lipca Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie.
  • 18 lipca miał miejsce również I Rajd Motocyklowy Szlakiem Papieskim „Tajemnice Światła” Ełk – Wigry
  • 19 lipca, po Mszy Św. sprawowanej o godz. 8.00, bp. Romuald Kamiński poświęcił figurę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dar Stowarzyszenia Motocyklistów Katolickich” Good Reiders”. Ks. mjr Piotr Łuński został kapelanem w/w stowarzyszenia.

Sierpień

• pod koniec sierpnia nastąpiły odbiory naszego przedszkola: Straży Pożarnej, Senepidu, Nadzoru Budowlanego. Podziękowania jeszcze raz Firmie Budmax i jego właścicielowi Januszowi Bondziul za tak sprawnie przeprowadzone prace w tempie błyskawicznym.

Wrzesień

• 1 września rozpoczęło swoją działalność Katolickie Przedszkole „U Lolka”.  Pracę nauczyciela podjęli: Ewa Podgórska, Dorota Górska, Edyta Wielgat.  Zadania pomocy nauczycielskiej pełną: Marzanna Leszczyńska, Krystyna Mikołajczyk, Edyta Wielgat. Funkcję Kierownika Administracyjnego pełni: Małgorzata Waszkiewicz. Dyrektorem jest ks. Proboszcz, zastępcą dyrektora jest Maria Chaberek.

Październik

• 2 października  – uroczyste poświęcenie  Przedszkola Katolickiego ”U Lolka” we wspomnienie Aniołów Stróżów. Poświęcenia dokonał bp. Jerzy Mazur – Biskup Ełcki. Przybyli zacni goście: Prezydent Miasta Ełku, Starosta Powiatu Ełckiego, Radni Miejscy i Powiatowi, przyjaciele naszego przedszkola.
  • Uroczystości odpustowe zostały poprzedzone renowacją misji świętych 16-18 października, które przeprowadził ojciec Marek Kowalski. Zakończone uroczystym odpustem parafialnym.
  • 24 października 27 osób z naszej młodzieży przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił bp. Romuald Kamiński (zdjęcie znajduje się w kalendarzu)
  • 31  października w katolickim przedszkolu odbył się Bal Wszystkich Świętych.

Listopad

• 16 listopada nasza parafia wraz z harcerzami w ECKu o godz. 19.00 przygotowała program artystyczny pt. „Święty Jan Paweł II papież Polak”. Wykład okolicznościowy wygłosił historyk Władysław Markowski.  Scenariusz  do przedstawienia opracowała Pani Maria Chaberek.
  • 20 listopada odbyło się Pierwsze Pasowanie na Przedszkolaka. W w naszym Przedszkolu  pasowano 32 osoby. Wśród gości byli: Prezydent  Miasta Tomasz Andrukiewicz, Starosta  Powiatu Marek Chojnowski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Jarosław Obrycki.

• Rekolekcje adwentowe w dniach 6-7 grudnia wygłosił  ks. dr Jacek Graszk.
  • od 20 do 28 grudnia mieliśmy Żywą Szopkę Bożonarodzeniową ze zwierzętami: osioł, owieczki, koza, kucyk.
  • 31 grudnia na sali dużej odbył się Bal Sylwestrowy zorganizowany przez wspólnoty: Ruch Rodzin Nazaretańskich i Akcję Katolicką pod przewodnictwem Mariusza Laskowskiego i Magdy Jurek.