Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyźnie – konkurs plastyczny i literacki

W ramach obchodów „Roku dla Niepodległej” i Święta Miłosierdzia Bożego  Parafia pw. św. Jana Pawła II i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia we współpracy ze Szkołą Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku zorganizowała Międzyszkolny, Rodzinny Konkurs Plastyczny i Literacki pod hasłem: Święta Siostra Faustyna w służbie Ojczyźnie”. Celem konkursu było przede wszystkim: szerzenie kultu miłosierdzia Bożego w rodzinie, parafii i Ojczyźnie, uwrażliwienie rodzin na wartość i istotę Orędzia Miłosierdzia, ożywienie  miłości i szacunku do Ojczyzny, przekazywanie dziedzictwa chrześcijańskiego młodemu pokoleniu Polaków, a także rozwijanie kreatywności i talentów plastycznych oraz literackich. Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedzieli rodzice, nauczyciele i wychowankowie Niepublicznego Katolickiego Przedszkola „U Lolka” im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi i Szkoły Podstawowej nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku.

Na konkurs wpłynęło 31 prac (8 plastycznych i 23 literackie). Poziom prac konkursowych mile zaskoczył członków komisji i organizatorów. Prace pokazały, że Orędzie Miłosierdzia jest Tajemnicą żywo przeżywaną w ełckich rodzinach.  Komisja w składzie: p. Anna Konopka – nauczycielka języka polskiego, p. Anna Obrycka – nauczycielka historii, p. Magdalena Lubartowicz – katechetka, p. Robert Kubeł – nauczyciel matematyki, informatyki i techniki. Komisja bardzo wnikliwie oceniła wszystkie prace i przyznała:

w kategorii plastycznej:

1. Maja Basiakowska – SP nr 7

2. Oliwia Kosak  – SP nr 7

3. Dominika Białowąs – SP nr 5

Wyróżnienia: Michał Boguski i Jan Paweł Jurek – Katolickie Przedszkole „U Lolka”

Rozalia Szuchnicka – SP nr 7

w kategorii literackiej:

1. Wiktoria Nalewajko – SP nr 2

2. Julia Niedźwiecka – SP nr 7

3. Maja Budnik –  SP nr 5

Wyróżnienia:  Aleksandra Gastoł, Weronika Jastrzębska, Karolina Dobrydnio, Matylda Liśkiewicz – SP nr 7 Klaudia Cimochowska, Patrycja Orłowska, Mateusz Baranowski, Kacper Klimczak, Adam Januszczyk, Szymon Dziełak – SP nr 5

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018r. po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11:30 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków laureatom oraz wyróżnionym. Dyplomy i nagrody wręczyli: ks. dr Paweł Makarewicz oraz s. Felicyta i s. Rosaria ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Ełku. Nagrodą główną dla dzieci, które zajęły I, II i III miejsce w konkursie plastycznym i literackim będzie udział w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej 19 maja 2018 r. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji konkursu oraz tym, którzy podjęli konkursowe wyzwanie . Serdecznie zapraszamy do udziału za rok.