Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki -1 stycznia 2023 r.

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata.

2. Dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca (w sobotę adoracja od 15.00) .

4. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. jak w niedzielę.
5. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. U nas Orszak wyruszy o godz. 13.00 z placu św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Za tydzień po Mszy Świętej o 10.00 spotkanie dzieci, po 11.30 młodzieży.

7. W tym roku po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zw. kolędą. Kolęda będzie wyglądała tradycyjnie. Kapłan przychodzi, aby pomodlić się i pobłogosławić na nowy rok rodzinę i mieszkanie.
2. I.2023 – poniedziałek od 15.30 – ul. Wielkanocna 8, Wielkanocna 12. (3)
3.I.2023 – wtorek od 15.30 – ul. Wielkanocna 1, bp. Samsela 1. (3)
4.I.2023 – środa od 15.30 – ul. św. Matki Teresy z Kalkuty 5, św. Jana Pawła II 26 (3)
5.I.2023 – od 15.30 czwartek – ul. św. Jana Pawła II 17, Wielkanocna 6. (3)
6. I. 2023 – piątek (Dom Samotnej Matki w Ełku)
7.I. 2023 – sobota od 9.00 – ul. Wielkanocna 2 A, bp. Edwarda Samsela 4. (3)
8.I. 2023 – niedziela od 12.30 – św. Dominika Sawio
9.I. 2023 – poniedziałek od 15.30 – ul. Wielkanocna 2, ul. Jana Pawła 21(3)
8. Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana” zaprasza na rekolekcje poświęcenia swojego serca Niepokalanemu Sercu Maryi. ROZPOCZYNAMY w kaplicy 1 stycznia 2023r, o godz. 16.30 , a uroczyste zawierzenie w   ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ 2 lutego 2023r.
9. Zapraszam z dziećmi zwłaszcza w Boże Narodzenie w altance będzie szopka Bożonarodzeniowa a 6 stycznia do naszego Marszu Trzech Króli po Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci niech przebiorą się za pastuszków, aniołów.