Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

„Wspólne kolędowanie” – VIII Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ełku

Patron Ełku św. Jan Paweł II powiedział: „Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. (…..) Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili.” 12 stycznia 2020r. w Parafii pw. św. Jana Pawła II, w gościnnym Katolickim Przedszkolu „U Lolka” odbył się VIII Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Wspólne kolędowanie”. Celem przeglądu było: kultywowanie  pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozwijanie wrażliwości przez śpiew i tworzenie wspólnoty, wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym parafii. Do udziału w kolędowaniu zgłosiło się 27 uczestników, którzy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych. Przegląd miał formę konkursu, a występy dzieci oceniała komisja konkursowa w składzie: p. Beata Klauza – nauczycielka muzyki, Siostra Tabita ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i p. Anna Marchel – nauczycielka SP nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku. Wspólne kolędowanie było rozmyślaniem nad treścią kolęd i pastorałek, odnajdywaniem prawdy o miłości Boga, modlitwą o pokój i dziękczynieniem za dziecięctwo Boże.

Komisja konkursowa miała trudne zadanie, bowiem poziom występów był wyrównany i bardzo wysoki. Laureatami tegorocznej edycji  przeglądu zostali:

w kategorii – dzieci przedszkolne i kl. I

1.Pawlukowska Zuzanna – 4lata – „Skrzypi wóz”

Kościuk Aleksandra – 6lat – „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”

Bruszkiewicz Iga – 5lat – „Kołysanka dla Dzieciątka”

  1. Krawczyk Gabriela – 6lat – „Mizerna cicha”

Wysoczarska Laura – 5 lat – „Betlejem”

  1. Barankiewicz Wiktor – 6 lat – „W stajni narodził się”

Wyróżnienia: Monaco Dominika – 6lat, Jarosławski Michał – 7lat, Jurek Piotr – 6 lat, Kitkowska Lena – 6 lat, Dudek Oskar – 6lat, Rozwalka  Nikodem – 6 lat, Wójcicka Wiktoria – 6 lat, Żabicka Blanka – 6 lat, Sosnowski Jan – 6 lat, Sulewska Katarzyna – 6 lat

w kategorii klas II –IV

  1. Bruszkiewicz Lena – kl. III – „Mizerna cicha”

Balcer Miłosz – kl. II – „Mari oczy już wiesz”

Nowosadko Patrycja – kl. II – „Gdy śliczna Panna”

  1. Karwas Anastazja – kl. III – „Tobie mały Panie”
  2. Jusiel Emilia – kl. III – „Pastorałka braterska”

Wyróżnienia: Marcinkiewicz Julia kl. IV, Rymarczyk Estera – kl. IV, Aleksandra i Tomasz Dziądziak – kl. I i kl. III

W kategorii klas V-VIII:

  1. Waszkiewicz Nadia – kl. VI – „Jak w Betlejem”

Więcko Martyna – kl. VII – „Noel”

  1. Milewska Natalia – kl. V – „Cicha noc”
  2. Szuchnicka Rozalia – kl. V –  „Przybieżeli do Betlejem”

Uczestnicy konkursu wraz z rodzicami, babciami i dziadkami oraz rodzeństwem wzięli udział w Mszy Świętej,  podczas której z wdzięcznością wspominali swój własny chrzest i zaproszenie do chrześcijańskiego życia. Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród ufundowanych przez Proboszcza ks. dra Tadeusza Białousa. Słowa uznania kierujemy do nauczycielek z Katolickiego Przedszkola „U Lolka” p. Joanny Sadurskiej i p. Edyty Wielgat za wszelką pomoc i profesjonalne wspieranie talentów wychowanków.

Ksiądz T. Białous wyraził wdzięczność dzieciom i młodzieży, ich rodzicom, komisji konkursowej, nauczycielkom i współorganizatorkom „Wspólnego kolędowania” za  pielęgnowanie historii narodowej i chrześcijańskiej.