Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 sierpnia 2020 r.

 1. Zachęcam do przejścia 33 dni rekolekcji do doskonałego poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję. Dzisiaj 6 osób Niewiast kończy i po Mszy św. o 11.30 dokona osobistego aktu ślubów.
  Droga 33 dni formacji i modlitwy do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję
  Żyjący w latach 1617 -1716 Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort napisał 33 dniowy program ,,mała droga” doskonałego przygotowania się Jezusowi przez Maryję. Jest to czas poświęcony modlitwie i ćwiczeniom duchowym, które zbliżają nas do Jezusa Chrystusa przez Maryję.
  Pierwsze 12 dni to czas odrywania się od ducha tego świata, aby móc lepiej zrozumieć ducha Chrystusa i dzięki temu zbliżyć się do Niego. Kolejne 21 dni to poznawanie tajemnic Chrystusa i Maryi.
  Każdy dzień bogaty jest w modlitwy, lekturę Pisma Świętego oraz fragmentów książki Ludwika Maria
  Grignion de Montfort: ,, Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” oraz
  ,,O Naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis. Zawierzenie Maryi jest wielkim darem, szkołą świętości
 2. Mam propozycję, aby osoby chętne rozpoczęły takie rekolekcje od 5 listopada i wówczas zakończenie uwieńczone zawierzeniem odbyłoby się 8 grudnia. Zapisy chętnych w zakrystii. Praktycznie można to uczynić przy pomocy książki którą zamówimy lub przez telefon internetowo o odpowiedniej porze otrzymamy modlitwy rozważania i konferencje ( 3 razy dziennie)
 3. Zachęcam do jeszcze jednej inicjatywy: „Adoptuj nieprzyjaciela Kościoła”. Już od dnia dzisiejszego 15 sierpnia do 24 grudnia.
  Akcja polega na tym, aby każdego dnia – od 15 sierpnia do 24 grudnia 2020 r. – podjąć modlitwę w intencji nieprzyjaciela Kościoła, którego podczas modlitwy wybierze sam Chrystus, o jego nawrócenie i powrót lub wejście na drogę Zbawienia. Akcja jest odpowiedzią na wrogie akty wobec Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie, a także katolików, którzy stają w obronie wartości chrześcijańskich.
  Podczas porannego programu „W rytmie dnia” w poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., Dariusz Lasek, przedstawiciel wspólnoty Męski Różaniec w Przemyślu, zaproponował radiosłuchaczom udział w akcji modlitewnej „Adoptuj nieprzyjaciela Kościoła”.
 4. Piesza pielgrzymka mężczyzn (ojców) 30 sierpnia (Niedziela) z Nowej Wsi do Drygał. Wyście o godz. 9.00 Po dojściu o 15.00 Koronko do Miłosierdzia Bożego i Msza św. odpustowa Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Zwyczajem lat ubiegłych w niedzielę 23 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Ełku do Grabnika. W tym roku przewidziane są dwie grupy pielgrzymkowe.
  Grupa II: Wierni z parafii: Bł. Karoliny Kózkówny, Ducha Świętego, Najświętszego Serca Jezusowego, Opatrzności Bożej, Św. Jana Pawła II, Św. Rafała Kalinowskiego, Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Początek pielgrzymki o godz. 9.00 na Placu Katedralnym 1.
  W Grabniku – o godz. 13.00 sprawowana będzie Uroczysta Msza św. odpustowa.
  W imieniu organizatorów zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, która stanowi swoiste przedłużenie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wielu młodych ludzi może w tym pielgrzymowaniu wyrazić wdzięczność za czas wakacji i prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny.
 6. Przewodniczący KEP wystosował apel o zorganizowanie zbiórki pomocowej do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Ten dzień ma być dniem solidarności i modlitwy z poszkodowanymi. Biskup Ełcki zarządził, aby w parafiach Diecezji Ełckiej ta zbiórka się odbyła po każdej Mszy Świętej w niedzielę. 23 sierpnia w niedzielę zbierzemy na ten cel ofiary do puszki po Mszach świętych.