XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 września 2018 r.

1. W zakrystii po Mszach św. zapisy dzieci do I Komunii z klas III oraz młodzieży z klasy 7 do sakramentu bierzmowania.
2. Bóg zapłać za ofiarę na budowę Pomnika – Bramy Niepodległości:
2000 zł panu Bogdanowi Wisowatemu – radnemu miejskiemu,
Nikodemowi Kemicerowi za ofiarowanie diety radnego.
Szczególnie dziękujemy Lasom Państwowym za kwotę 7500 zł.
Firmie Serwistal za sfinansowanie tablic naszego pomnika. Koszt ok. 7000 zł.
Wielkie podziękowania panu Januszowi Bondziulowi jego firma Bud-Max prowadziła prace budowlane pomnika myślę na wartość 15 000 zł nie biorąc przy tym pieniędzy.

3. Już w najbliższą sobotę mamy uroczystość poświęcenia Bramy Niepodległości zapraszam wszystkich. Niech nikogo nie zabraknie 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Od 8.00 do 9.30 możliwość złożenia podpisu na akcie kapsuły czasu.
Mszy św. 9.30 przewodniczył będzie bp. Jerzy Mazur.
Na uroczystości będzie kompania Wojska Polskiego.
Poświęcenie pomnika, przecięcie wstęgi, wmurowanie kapsuły czasu.
Apel poległych, salwa honorowa.
Uroczyste przejście przez Bramę Niepodległości, koncert patriotyczny, agapa dla wszystkich.
Będą prezenty dla wszystkich.

Proszę z członków Kół Różańcowych i wspólnot przynosimy ciasta w piątek do godz. 18.30 do Katolickiego Przedszkola
We środę zapraszam do pomocy przy dekorowaniu i sprzątaniu świątyni na godz. 17.30
W czwartek o 17.30 spotkanie członków Akcji Katolickiej oraz osób chętnych do pomocy przy agapie uroczystości 15 września.
Polecajmy modlitwie ostatnie przygotowania.

4. Po Mszach św. w kruchcie jest pismo aktu kapsuły zachęcam możemy dziś złożyć podpis. Rodziny rady parafialnej mogą podpisać z boku imiennie wypisanego nazwiska.

5. Pierwsza część aktu Kapsuły czasu znajduje się na ołtarzu miłosierdzia można podejść i obejrzeć. Dziękujemy pani Jolancie Waszkiewicz – wicedyrektor naszego katolickiego przedszkola za piękne wypisanie dokumentów.

6. Za tydzień 16 września na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyste przyjęcie nowych członków rady parafialnej i ekonomicznej parafii.
7. Przypominam do 14 września jest odprawiana w naszej kaplicy nowenna za Ojczyznę przed poświęcenie Bramy Niepodległości o godz. 16.45.

8. Próba ministrantów przed uroczystością w środę o godz. 18.30

9. Mamy zaproszenie na odpust i festyn parafialny do parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty 16 września. Szczegóły na plakacie.

10. Msza św mieszkańców ul. Wielkanocna 4 będzie odprawiona 30 września o godz. 8.00. W kruchcie program peregrynacji ul. Wielkanocna 4 a i b.