XXVII Niedziela Zwykła 6 października 2024 r.

1. Nabożeństwa różańcowe odbywają się w październiku o godz. 16.30.
  2. W dzisiejszą I niedzielę października spotkania Żywego Różańca po Mszy Św. o 8:00
  3. Dziś można złożyć ofiarę do puszki na Dom Samotnej Matki w Ełku prowadzony przez Caritas Diecezji Ełckiej.
  4. W poniedziałek 7 października wspomnienie MB Różańcowej i dzień modlitwy o pokój na świecie. Zapraszam wspólnotę Żywego Różańca na Mszę św i różaniec o 16:30.

W tym dniu poświęcenie kapliczek części radosnych różańca świętego w Ogrodzie Maryi. Msza św w intencji ofiarodawców godz. 17.00. W Ogrodzie Maryi godz. 18.00 poświęcenie nowych kapliczek. Zapraszam Wszystkich. Bóg zapłać ofiarodawcom i ludziom dobrej woli wspierającym dzieło Ogrodu Maryi.

Podziękowanie rodzinom, które ufundowały 5 kapliczek:

1) MB Ostrobramskiej z Wilna rodzinie Moniki i Marka Gruszka z Ełku
2) MB z Guadelupe Zofii i Edwardowi Łosiewicz
3) MB Mlecznej z Betlejem ks. Kan. Januszowi Mroczkowskiemu
4) MB Pompejańskiej z Włoch Stanisławie, Dariuszowi i Mariuszowi Górskich
5) MB Rozwiązującej Węzły Alinę i Eugeniusza Kochanowskich .

5.  W przyszłą niedzielę Dzień Papieski upamiętniający wybór kard. Karola Wojtyły na papieża (16.10.1978) i możliwość złożenia ofiar do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierający naukę dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

1. Od następnej niedzieli będą dostępne kartki wypominkowe gdzie można zapisać imiona i nazwiska zmarłych, za których będziemy modlić się w listopadzie.
  2. Od następnej niedzieli można zamawiać intencje mszalne na rok 2025.
    8. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym
  3. W uroczystości odpustowe 20 X 2024 r. zapraszam na pokaz Ostatniej Wieczerzy w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości” opracowany przez Fundację „Miejsce Słowa w Poznaniu” , dzięki której można przenieść się do Wieczernika i zasiąść przy stole z Jezusem i apostołami. Zakłada się specjalne okulary i nie oglądamy filmu, ale stajemy się jego częścią. Jest to jedyna możliwość przeżycia niezwykłego wydarzenia, które daje dużo wzruszeń i jednocześnie służy umocnieniu w Wierze, które warto przeżyć szczególnie podczas odpustu parafialnego.

Pokazy odbędą się w salach katolickiego Przedszkola „U Lolka” w godz.: 9.00 – 19.00 zapisy  na stronie internetowej www.miejsceslowa/rezerwacja  lub w zakrystii u ministranta, ponieważ pokaz mogą obejrzeć jednocześnie tylko 4 osoby. Sam pokaz trwa tylko kilka minut. Pokazy są bezpłatne, jednak w trakcie będą zbierane dobrowolne ofiary na następne części „Ewangelii ”.  Pokazy odbyły się już w wielu miastach naszego regionu, w Łomży, w Łapach, w Ostrołęce, w Warszawie, w Siedlcach, Sandomierzu czy Częstochowie – teraz i u nas. Serdecznie zapraszamy!