XXVIII Niedziela Zwykła-13 października 2024r.

1. Przeżywamy dziś w Kościele w Polsce XIV Dzień Papieski pod hasłem
    ,,Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Do skarbon przed ławkami można składać ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin naszej diecezji. Jutro dzień Edukacji Narodowej 14 października składamy życzenia i pamiętamy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, wychowawcach, katechetach, pracownikach szkoły. Zwłaszcza naszego katolickiego przedszkola.

1. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 16.30. Trwamy w nowennie do Jana Pawła II po Mszy wieczornej o 17.00.

1. W piątek wspomnienie 18 października św. Łukasza patrona lekarzy, służby zdrowia pamiętajmy o tych którzy niosą pomoc wszystkim chory i cierpiącym.

1. W sobotnie liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, 40 Rocznicę Jego męczeńskiej śmierci, różaniec o 16.30 ofiarujemy w intencji Jego kanonizacji.

1. Za tydzień uroczystości odpustowe. Msza święta Suma z procesją wokół kościoła o godz. 11.30. Proszę o przygotowanie się do procesji. Kazania odpustowe wygłosi ks. prof. Józef Łupińskim – wykładowca UKSW w Warszawie.

1. Zbliża się listopadowy czas modlitwy za Drogich nam Zmarłych, dlatego też do skrzynki znajdującej się za ławkami można składać wypominki jednorazowe i na Mszę św. nowennową.

Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni  z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II)

1. Zbliża się listopad pamiętajmy o grobach naszych bliskich.

1. Zachęcam do nabywania Martyrii miesięcznika diecezji ełckiej
  2. W uroczystości odpustowe 20 X 2024 r. zapraszam na pokaz Ostatniej Wieczerzy w ramach „Ewangelii, dzięki której można przenieść się do Wieczernika i zasiąść przy stole z Jezusem i apostołami. Zakłada się specjalne okulary i nie oglądamy filmu, ale stajemy się jego częścią. Trzeba zarezerwować miejsce można to uczynić elektronicznie internetowo: www.miejsceslowa/rezerwacja w domu, czy też w zakrystii.

Pokazy odbędą się w salach katolickiego Przedszkola „U Lolka” w godz.: 9.00 – 19.00 . Pokaz mogą obejrzeć jednocześnie tylko 4 osoby. Sam pokaz trwa tylko 7 minut. Pokazy są bezpłatne. W trakcie będą zbierane dobrowolne ofiary na następne części „Ewangelii ”.