Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA -18 listopada 2018r.

1. „Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał” Pod takim hasłem dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek poprzez ustanowienie takiego szczególnego dnia pragnie nas wszystkich uwrażliwić na potrzeby drugiego człowieka, człowieka żyjącego w ubóstwie. Wychodząc na przeciw wezwaniu Papieża Franciszka Caritas Diecezji Ełckiej zaplanowała akcję, dziś czyli 18 listopada będzie miała miejsce w Parku Solidarności przy pomniku M. Kajki od 10.00 do 13.00. Każdy może przyjść, posilić się gorącą zupą, wypić herbatkę, zjeść przepyszną kanapkę i otrzymać prezent na drogę. Wszystko to przygotowane zostanie przez Schronisko im. Św. Ojca Pio w Ełku i wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 poświęcimy opłatki Bożonarodzeniowe, które będzie pani Organistka w najbliższym czasie będzie roznosiła po rodzinach parafii. PORZĄDEK ROZNOSZENIA OPŁATKÓW: od  19 XI do 24 : Ul. Wielkanocna 2, 2A, 4, 4A, 4B, 6, 8. Pani organistka będzie roznosić opłatki w dni powszednie w godzinach wieczornych, w soboty przed południem. Ofiary zebrane będą przeznaczone na utrzymanie p. Organistki i budowę domu parafialnego.

3. Mamy zaproszenie uroczystości inauguracyjne członkowie DNNUJ – 1 grudnia 2018 – sobota 15.00 – Rejon Ełk (par. Św. Wojciecha) – przewodniczy JE Ks. Bp Jerzy Mazur

4. Za tydzień przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, taca przeznaczona jest na WSD w Ełku.
5. Poszukuję jednej osoby, lub 2-3 osoby chętne zaangażować się w gromadzenie, spisywanie pamiątek, do Izby Pamięci Wizyty Jana Pawłą II w Ełku, którego powstanie planowane jest w naszym Domu Parafialnym.