XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 lipca 2016 r.

1.W sobotę pielgrzymów będziemy gościli z Dekanatu Miłosierdzia Bożego (ok.150 osób). Zachęcam parafian do upieczenia ciasta, ewentualnie złożenia ofiary na catering po Mszach św.

2. W piątek odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem młodzieży ŚDM i naszego pasterza bp. Jerzego Mazura. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00 na placu św. Jana Pawła II i zakończy się u nas w świątyni.

3. Zachęcam do udziału wszystkich parafian.

DZIEŃ WSPÓLNOTY I POSŁANIA w EŁKU 23 lipca 2016 r.
10:30 – przybycie do poszczególnych parafii w Ełku,
11:00 różaniec w parafiach w intencji powołań do małżeństwa, kapłaństwa,misyjnych, zakonnych i do życia w samotności,
12:00 – posiłek w parafiach,
13:00 – przemarsz ulicami miasta na Plac Jana Pawła II, przejście przez Bramę Miłosierdzia, przygotowanie do Eucharystii. (w tym czasie na placu:przygotowanie śpiewu, możliwość sakramentu pokuty),
13:50 – uroczyste powitanie Księży Biskupów i Gości przez młodzież,
14:00 – spektakl „U źródeł przyszłej chwały”,
15.00 – Koronka Do Bożego Miłosierdzia (śpiewana),
15.30 – Eucharystia z posłaniem misyjnym,
17.00 – agapa,
17:30 – koncert zespołów młodzieżowych (także gości,
Podczas koncertu::możliwość modlitwy przy relikwiach Świętych, korzystanie ze stoisk przygotowanych przez wspólnoty działające na terenie diecezji: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Pocztę Polską i innych, wspólny taniec.
20.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu, powrót do miejsc zamieszkania, modlitwa na zakończenie dnia.

4.Za tydzień w niedzielę po Mszach św. poświęceni pojazdów mechanicznych z okazji św. Krzysztofa.