XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 lipca 2016 r.

1. Bóg zapłać za pomoc w przyjęciu gości – pielgrzymów w dniu Wspólnoty. Dziękuję za: złożone ofiary, upieczenie ciasta. Szczególne podziękowania tym, którzy pomogli przygotować stoły, krzesła oraz podejmować gości: Wiolecie i Kazimierzowi Zakrzewskim, Jolancie i Witoldowi Waszkiewicz, Mariuszowi i Bożenie Laskowskim, Stanisławowi Strzeleckiemu, Monice Wielgat, Barbarze Barwikowskiej, Michałowi Pieczyńskiemu, Beacie Krauza, Beacie Skowysz, Katarzynie Żywno. Gościliśmy 3 autokary: jeden z młodzieżą z Ukrainy, jeden z młodzieżą z Włoch i jeden z młodzieżą z Suwałk. Odmówiliśmy wspólnie różaniec, każdą dziesiątkę w innym języku. Przybliżyłem historię naszej parafii, którą tłumaczono na język ukraiński i włoski.

2. Jutro wspomnienie św. Krzysztofa, kto by chciał poświęcić samochód będzie to możliwe po Mszy św. o 17.00

3. W czwartek wyjeżdżam z młodzieżą harcerską na ŚDM do Krakowa. Wrócę dopiero 2 sierpnia we wtorek.

4. Zachęcam do udziału w Pielgrzymce do Ziemi Świętej. W rocznicę powołania parafii udaliśmy się Rzymu do grobu naszego patrona św. Jana Pawła II. W rocznicę powołania Katolickiego Przedszkola „ U Lolka” planuję w drugiej połowie listopada 2016 r. zorganizować tygodniową pielgrzymkę do Ziemi naszego Zbawiciela Jezus Chrystusa. Jest to pielgrzymka życia – rekolekcje dlatego warto zastanowić się.Serdecznie zachęcam do udziału.