Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Festyn rodzinny

W ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny w niedzielę 29 maja 2016 r. przy Katolickim Przedszkolu „U Lolka” odbył się festyn pod hasłem „Rodzina Razem”, który został objęty patronatem prezydenta miasta Ełk – pana Tomasza Andrukiewicza oraz starosty powiatu ełckiego – pana Marka Chojnowskiego.
Uczestniczyli w nim zaproszeni goście, nauczyciele, dzieci z Katolickiego Przedszkola
„U Lolka” i ich rodziny oraz mieszkańcy naszego osiedla i miasta.
Celem festynu było kształtowanie umiejętności spędzania wolnego czasu wspólnie
z rodziną, zacieśnianie więzi emocjonalnej między członkami rodzin oraz integracja środowiska lokalnego.
Festyn rozpoczął się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Tadeusza Białousa. Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzili się na placu przedszkolnym, gdzie proboszcz parafii p.w. św. Jana Pawła II oraz pani Katarzyna Pipiro z Centrum Finansowego przywitali rodziny, dzieci i gości. Następnie ogłoszono wyniki festiwalu „Piosenka dla Rodziny”. Po występie laureatów, wicedyrektor Katolickiego Przedszkola „U Lolka” – pani Maria Chaberek serdecznie podziękowała wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się festiwal oraz nasz festyn. Całość imprezy poprowadziła nauczycielka Katolickiego Przedszkola „U Lolka” – pani Ewa Podgórska wraz z DJ-em Marcinem Niewadą.
Organizatorzy festynu, tj. Katolickie Przedszkole „U Lolka” oraz Centrum Finansowe Katarzyna Pipiro zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Specjalnie na tę okazję przygotowano liczne atrakcje: pokazy taneczne Old School Dance, koncert Cymbalistów Maleczewiacy, zawody sportowe min. rodzinne przeciąganie liny, malowanie twarzy, paznokci, stoisko fryzjerskie, bańki mydlane, dmuchańce, jazda quadem, motocyklami, Mini ZOO – jazda na kucyku i koniach, pokazy Straży Pożarnej, Policji i Wojskowego Ratownictwa Medycznego (kurs udzielania pierwszej pomocy), pokaz sztuki walki i pokaz samoobrony dla kobiet poprowadzony przez Klub Aikido Kresmeni, i wiele innych. Na biorących udział w zawodach i konkursach czekały atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy jednak najbardziej wyczekiwali na losowanie nagród głównych, czyli rodzinnej sesji zdjęciowej i roweru. Szczęśliwcom gratulujemy!
Nie mogło zabraknąć występu naszych przedszkolaków, którzy zaprezentowali wiersze
i piosenki z okazji Dnia Mamy i Taty. Na szczególną uwagę zasługuje również występ rodziców, którzy specjalnie na ten dzień przygotowali niespodziankę swoim pociechom i wspólnie wykonali piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.
Oprócz atrakcji sportowych i artystycznych dużym powodzeniem cieszyły się przepyszne ciasta, bigos, grochówka i kiełbaski pieczone na ognisku. Najmłodsi goście chętnie sięgali po watę cukrową, popcorn bądź pizzę.
Festynowi towarzyszyła szczytna akcja zbiórki nakrętek dla Tymka – chłopca, który urodził się z nowotworem mózgu. Organizatorzy uroczyście przekazali zebrane nakrętki rodzicom dziecka. Zbiórka trwa nadal!
Zabawa zakończyła się późnym popołudniem występem Zespołu Muzycznego WHISPERS.
Wszyscy bawili się wyśmienicie, czego dowodem były uśmiechnięte buzie dzieci i dorosłych. Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Nauczyciele Katolickiego Przedszkola „ U Lolka” na Jeziornej.