Aktualności

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Festiwal „Piosenka dla Rodziny”

W ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny i przeżywanego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marii Konopnickiej we współpracy z Parafią p.w. św. Jana Pawła II w Ełku,  w niedzielę 29 maja 2016r., zorganizowała Festiwal Piosenki dla Rodziny pod hasłem „Rodzina wspólnota miłosierdzia”, którego celem było: propagowanie wartości stanowiących fundament każdej rodziny, upowszechnianie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, wdrażanie rodzin do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta i  parafii. Festiwal miał formę konkursu i do udziału w nim zgłosiło się 27 uczestników. Uczestnicy śpiewali solo, w duetach i zespołach, a wykonywane pieśni były różnorodne: wesołe, poważne, melancholijne i wzruszające. Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Borkowska – Miszkiel, p. Anna Czajka i p. Mariusz Laskowski przy ocenie kierowała się doborem  repertuaru, walorami głosowymi i ogólnym wyrazem artystycznym. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników  komisja przyznała:

W kategorii wiekowej: przedszkole i kl. 0:

Nagrodę GRAND PRIX zespołowi z Katolickiego Przedszkola „U Lolka” w składzie: Emilia Jusiel, Aniela Piercewicz, Dawid Waszkiewicz, Aleksandra Kościuk wraz z rodzicami i nauczycielką p. Dorotą Supińską za wykonanie autorskiej piosenki pt. „Życie to bezcenny dar”

W kategorii klas I-III

1.Natalia Brodowska i Jakub Gorzoch – kl. I a – „Tango dla Mamy i Taty”

Hanna Żmuda – kl. III d –  „Miłość matczyna”

2. Oliwia Goliczewska z kl. II a wraz z siostrą Aleksandrą  z liceum – „Rzeka marzeń”

Maria Witkowska – kl. III c – „Majowy zapach kwiatów”

3.Julia Czerwonka – kl. III d – „Cudownych rodziców mam”

Jakub Lubartowicz –  kl. III c – „Co powie tata?”

Wyróżnienia: Aleksandra Brodowska –  kl. I e –  „Być dzieckiem”

Wiktoria Narel – kl. II a i Weronika Talkowska kl. IV e – „Jak dobrze, że jesteś”

Nadia Waszkiewicz –  kl. II b – „Najlepsza modlitwa”

Natalia Kowalewska i Zosia Piotrowska – kl. II d – „ Tato, tato…”

Magdalena Sypytkowska – kl. III d – „Miłość matczyna”

W kategorii klas IV –VI:

1.Jakub Piotrowski –  kl.  V a – „Jak nie my

Julia Jabłońska – kl. IV a  z tatą p. Robertem Jabłońskim – „Tak mówił papież”

2,Benjamin Truchel – kl. IV b – „Do słońca leć”

Patryk Jagłowski –  kl. V d  z mamą p. Moniką Jagłowską – „W mroku jest światło”

3.Natalia Laszkowska – kl. IV a – „Dla mamy”

Wiktoria Bagińska –  kl. VI c –  „Dwa serca, dwa smutki”

Wyróżnienia: Nikolina Potuszyńska – kl. V d –  „Dla mamy”

Emilia Romanowska – kl. VI d  wraz z bratem Gabrielem –przedszkolakiem – „Piosenka o rodzinie”

Adam Ejsmont – kl. V b –  „Rodzina, ach rodzina”

Martyna Oleksińska –  kl. IV d – „A gu gu”

Martyna Zyskowska –  kl. IV a – „Hallelujah”

Oliwia Gajko – kl. V c i siostra Natalia Węgrzyn – kl. I gimnazjum – „A ja wolę moja mamę”

Laureaci Festiwalu Piosenka dla Rodziny otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej i ks. dra Tadeusza Białousa – Proboszcza Parafii p.w. św. Jana Pawła II. Organizatorzy festiwalu: ks. dr T. Białous,  p. M. Lubartowicz, p. A. Czajka i p. M. Chaberek podziękowali wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza rodzicom za wspieranie, zaangażowanie i ich dyspozycyjność nawet w niedzielę. Ks. Proboszcz podziękował komisji za piękną pracę, współorganizatorkom festiwalu i p. Jackowi Szumskiemu i Jego synowi Mateuszowi za profesjonalne nagłośnienie i obsługę techniczną. Patron miasta Ełku św. Jan Paweł II mówił: „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”.  Mamy nadzieję, że takie spotkanie pokoleń zaowocuje w przyszłości.

Maria Chaberek i Magdalena Lubartowicz