Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na ogrzewanie. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować na powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa i nadchodzące Uroczystości Bożego Narodzenia. Dobrze wykorzystajmy ten czas.

2. Zapraszam serdecznie na Msze Św. Roratnie o godz. 17, szczególnie dzieci z lampionami (najlepiej osłoniętymi lub elektrycznymi) w każdy poniedziałek i środę Adwentu. Dla dzieci są przygotowane wyklejanki.
Wyklejanki dla dzieci:
27. XI- niedziela x 2
28. XI- poniedziałek
30. XI- środa
4.XII- niedziela x 2 sztuki
5.XII- rekolekcje x 2 sztuki
6.XII-rekolekcje x 2 sztuki
7.XII- środa
12.XII- poniedziałek
11.XII- niedziela x 2 sztuki
14.XII- środa
18.XII- niedziela x2sztuki
19.XII- poniedziałek
21.XII- środa. Zakończenie

3. W tygodniu: I Piątek i I Sobota miesiąca – od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

4. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczynają się w przyszłą niedzielę . 04,05,06 grudnia (niedziela, poniedziałek, wtorek) rekolekcje przeprowadzi ks. dr Marak Bednarski przewodnik z pielgrzymki po Ziemi Świętej. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 11.00, 17.00, w poniedziałek i wtorek 11.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30 dla młodzieży i pracujących. Proszę zaplanować sobie ten czas, aby można było uczestniczyć i odbyć spowiedź przed świętami. Taca z poniedziałku i wtorku będzie podziękowaniem dla rekolekcjonisty.

5. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. Również w tym tygodniu opłatki roznosić będzie pani Organistka w następujących blokach: ul. M. T. Z Kalkuty 7, ul. Kolbego 2, 4 , ul. Jana Pawła 17, ul. Jana Pawła 21
sobota: ul. Baranki, Zimowa, Wiosenna, Letnia, Spcerowa, Jesienna, Maternika.
Niedziela: ul. św. Wojciecha, ul. św. Dominika Savio
Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za posługę Pani Organistki w parafii.

8. Do nabycia: Mały Gość Niedzielny z płytką. Polecam prasę katolicką…..

9. W odpowiedzi na prośbę Fundacji Filmowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbe we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku w niedzielę 04 grudnia 2016 r. nasza Parafia organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, które zostały wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach projektu „Razem działamy – przyjazną szkołę mamy” z rządowego programu „Bezpieczna +”. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na realizację filmu pt. „Dwie korony” o życiu Rajmunda Kolbe -świętego Maksymiliana. Ma to być pewnego rodzaju pomnik świętego, „wybudowany” przez nas, jako podziękowanie za jego życie. Twórcom zależy, by dotrzeć z filmem zwłaszcza do ludzi młodych. Postać św. Maksymiliana jest nam szczególnie bliska, wszak kaplica, szkoła i wielu z nas mieszka przy ulicy świętego Maksymiliana Marii Kolbe.
Producenci zainwestowali w dokument 250 tys. zł. Do końca realizacji brakuje jeszcze 500 tys. zł., dlatego fundacja postanowiła zwrócić się o pomoc i zaprosić wszystkich zainteresowanych do wsparcia produkcji filmu organizując zbiórkę publiczną. Nawet najmniejsza kwota przekazana na ten cel pomoże w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Serdecznie zachęcam do udziału w zakupach ozdób i pocztówek, a także podarowania symbolicznej złotówki na ten szczytny cel.

10. Bóg zapłać Róży Różańcowej pw . św. Faustyny oraz Jolancie Waszkiewicz za dekoracje adwentową.