Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2016 r.

1. Zapraszam serdecznie na Msze Św. Roratnie o godz. 17.00 szczególnie dla dzieci z lampionami (najlepiej osłoniętymi lub elektrycznym) w każdy poniedziałek i środę Adwentu (dla dzieci są wyklejanki). Kto nie może zapraszam w piątki o 17.00.

3. W tygodniu 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.00 i 17.00 ( zapraszam członków Róży Różańcowej Rodziców za dzieci i chętnych należeć do Róży) . O godz.19.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w intencjach złożonych w skrzyneczkach w kaplicy szpitalnej i naszej kaplicy. Przypominam szczególny czas łaski tego dnia od 12.00 do 13.00 będzie otwarta kaplica na osobistą modlitwę ,zachęcam. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:
„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

4. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje w naszej parafii (II Niedziela Adwentu). 04,05,06 grudnia (niedziela, poniedziałek, wtorek) rekolekcje przeprowadzi ks. dr Marak Bendarski przewodnik z pielgrzymki po Ziemi Świętej. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 11.00, 17.00, w poniedziałek i wtorek 11.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.30 dla młodzieży i pracujących. Proszę zaplanować sobie ten czas, aby można było uczestniczyć i odbyć spowiedź świętą. Taca z poniedziałku i wtorku to podziękowanie dla rekolekcjonisty. W poniedziałek o godz. 17.00 – Msza święta w intencji zmarłej nauczycielki j. polskiego śp.Marty Magdziarczyk.

5. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej . Poświęcimy medaliki dla dzieci. Dzieci przynoszą ze sobą książeczki do okazania.

6. Również w tym tygodniu opłatki roznosić będzie pani Organistka w następujących blokach:
Niedziela: ul. św. Wojciecha, ul. św. Dominika Savio, ul. Baranki
od środy: ul. JP 19, ul. JP 24,  ul. JP  26,  ul. Samsela
Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem wdzięczności za posługę Pani Organistki w parafii.

7. Zmarł kapłan śp. ks. kan. Ludwik Kazimierz Staniszewski (l. 71), były proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Gniezno – Białoruś, obecny w tym roku na uroczystości I Komunii Świętej dzieci z naszej parafii:
– wystawienie ciała i modlitwa za zmarłego: 04 grudnia godz. 15.00- kaplica pogrzebowa w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Ełku
– Msza św.  pogrzebowa: 05 grudnia godz. 13.00- parafia św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, złożenie ciała na cmentarzu w Ełku. W jego intencji: Wieczny odpoczynek…..

8. W odpowiedzi na prośbę Fundacji Filmowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbe, we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Marii Konopnickiej w Ełku dzisiaj 04 grudnia 2016r. nasza Parafia organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, które zostały wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli w ramach projektu „Razem działamy – przyjazną szkołę mamy” z rządowego programu „Bezpieczna +”. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na realizację filmu pt. „Dwie korony” o życiu Rajmunda Kolbe -świętego Maksymiliana. Serdecznie zachęcam do udziału w zakupach ozdób i pocztówek, a także podarowania symbolicznej złotówki na ten szczytny cel.