Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, można też indywidualnie w kościele, czy też domu odbyć nabożeństwo drogi krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę.

  1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

  1. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.

 

  1. Przeraża nas to co w ostatnim czasie dzieje się na Ukrainie. Nie jesteśmy obojętni. Wspieramy naszych braci modlitwą, postem, ofiarą… W Środę Popielcową udało się dla nich nazbierać 3000 zł. Zostały już przekazane. Bóg zapłać za wasze dobre serca. Z niedzieli również zebraliśmy 3000 zł za które zakupiliśmy żywność i leki, które już są na Ukrainie.

 

  1. Za tydzień po mszy o 10.00 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców. Poświęcimy książeczki do nabożeństwa.

 

  1. Młodzież do bierzmowania ruszamy w tygodniu na spotkania w grupach o 18.30. Grupy są podzielone i spotkanie wyznaczone.

 

  1. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 16.00  będziemy czuwać w Ogrodzie Oliwnym razem z Panem Jezusem, rozważając  Mekę Pana Jezusa, uwielbiając Go  i  wynagradzając za swoje i wszystkich ludzi grzechy.
  2. Zapraszam do udziału w Nowennie za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich.

6.III.niedziela – godz. 16.00 – Gloriosa Trynita

7.III. poniedziałek – godz. 16.00 – Róża św. Faustyny

8.III. wtorek – godz. 16.00 – Róża św. Jana Pawła II

9.III. środa – godz. 16.00 – Dzieło Nieustannej Nowenny

10.III. czwartek – godz. 16.00 –  Lektorzy i ministranci

11.III.piątek  – godz. 16.00 – Róże różańcowe rodziców za dzieci

  1. Taca dzisiejsza przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  2. Jako przygotowanie do rekolekcji wielkopostnych o godz. 16.30. odprawimy Nowennę do św. Józefa od czwartku 10 marca do 19 marca 2022. W tym roku rekolekcje w dniach 20-21-22 marca wygłosi ks. Stefan Ceberek znany zapewne z pięknego śpiewu pieśni religijnych. Prosi o modlitwę w intencji rekolekcji.
  3. Dziękujemy za wsparcie zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy, którzy są w ogromnej potrzebie z racji zbrojnego ataku Rosji na ich kraj. Nie bądźmy obojętni. Dary możemy dostarczać też bezpośrednio do Caritasu. Na razie nie potrzeba ubrań.