Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VIII Niedziela Zwykła – 27 luty 2022 r.

1.Już w tym tygodniu w środę 2 marca  przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ograniczenie ilościowe, raz do syta i dwa razy by zaspokoić głód). Zapraszam tego dnia na Eucharystię, aby dać posypać głowę popiołem. Pamiętajmy też o wyrzeczeniach wielkopostnych i nabożeństwach wielkopostnych (drogi krzyżowej i gorzkich żali). Porządek Mszy św. w tym dniu : o godz. 7.15, 17.00 i 18.30. W tym dnu ofiarujmy nasz post i modlitwy prosząc o pokój na Ukrainie. Po Mszach zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy w  Środę Popielcową 2 marca.

2.Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, można też indywidualnie w kościele, czy też domu odbyć nabożeństwo drogi krzyżowej. Nabożeństwo Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę.

3.W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 16.00  będziemy czuwać w Ogrodzie Oliwnym razem z Panem Jezusem, rozważając  Mekę Pana Jezusa, uwielbiając Go  i  wynagradzając za swoje i wszystkich ludzi grzechy. «Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną?  Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe». (Mt 26, 40-42)W pierwsze czwartki w szczególny sposób modlimy się za kapłanów z Odnową w Duchu Świętym.

4. 12 marca br. przypada 200. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski podejmujemy propozycję ogólnopolskiej nowenny za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich.

Nowenna rozpocznie się  3 marca o godz. 16.00 br., a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca br.. Bp Jerzy Mazur popiera tę inicjatywę i prosi o jej zrealizowanie w Diecezji Ełckiej. Modlitwie przewodniczą poszczególne wspólnoty wg. grafiku.

3.III. czwartek  – godz. 16.00 – Odnowa w Duchu Świętym

4.III. piątek  – godz. 16.00 – Akcja Katolicka

5.III. sobota – godz. 16.00 – Ruch Rodzin Nazareńskich

6.III.niedziela – godz. 16.00 – GloriosaTrynita

7.III. poniedziałek – godz. 16.00 – Róża św. Faustyny

8.III. wtorek – godz. 16.00 – Róża św. Jana Pawła II

9.III. środa – godz. 16.00 – Dzieło Nieustannej Nowenny

10.III. czwartek – godz. 16.00 –  Lektorzy i ministranci

11.III.piątek  – godz. 16.00 – Róże różańcowe rodziców za dzieci

5.W tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  W I piątek i I sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

6.Dzisiejsza taca przeznaczona na ogrzewanie świątyni. Za tydzień taca przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.

7.Ksiądz Biskup Jerzy Mazur zamianował ks. dr Pawła Makarewicz Oficjała Sądu Biskupiego kanonikiem honorowym Ełckiej Kapituły Katedralnej. Gratulujemy.

8.Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia zbiórki dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy, którzy są w ogromnej potrzebie z racji zbrojnego ataku Rosji na ich kraj. Zbiórka będzie trwała od poniedziałku (28.02) do niedzieli (06.03). Dary można przynosić do zakrystii przed i po każdej Mszy Świętej oraz do przedsionka Katolickiego Przedszkola „U Lolka”. Artykuły pierwszej potrzeby to: sucha żywność, woda, pampersy, chusteczki nawilżane, koce, śpiwory, karimaty, poduszki, odzież dla osób w każdym wieku, artykuły medyczne (plastry, bandaże, gazy, środki do dezynfekcji). Za wszelkie dary z serca dziękujemy! Fundacja „Zdumienie” i Parafialny Zespół Caritas.

9.Modlitwa za Ukrainę i o pokój na świecie

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi (Mt 5, 9) Wszechmogący Boże, przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, przepełnieni ufnością w Twoje nieskończone Miłosierdzie, zwracamy się do Ciebie o ratunek w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Ukraina.

Dziś, kiedy oczy całego świata zwrócone są na ten kraj, wierzymy, że jako nasz Ojciec i Opiekun nie dopuścisz do tragedii. Błagamy Cię, Panie, wejrzyj na przywódców narodów, aby zrozumieli wagę zagrożeń, jakie mogą przynieść ze sobą złe decyzje. Udziel im łaski mądrości, spokoju i unikania grzechu. Przemień serca rządzących i daj im łaskę posłuszeństwa Duchowi Świętemu. Napełnij ich pragnieniem pokoju i poszanowaniem dla Dekalogu oraz ludzkiego życia. Panie, miej w opiece tych wszystkich, którzy boleśnie odczuli konsekwencje działań na Ukrainie. Wesprzyj rodziny poległych, wlej pocieszenie w serca wdów i sierot, a zmarłych racz przyjąć do Twojego Królestwa. Okaż swą miłość najbardziej bezbronnym, którzy cierpią strach i prześladowanie. Racz wysłuchać, Panie, swoich wiernych i zachowaj nas od tragedii wojny. Z całego serca polecamy się Twojej opiece.

Boże Ojcze, prosimy o łaskę zrozumienia Twojej Woli, a także gotowość do pracy i ofiary na rzecz pokoju na świecie. Sto lat temu wybuchła I wojna światowa, wraz z kolejną wojną i zbrodniami komunistycznymi zginęły miliony niewinnych istnień. Prosimy Cię, aby przywódcy świata wyciągnęli właściwe wnioski z historii i nie dopuścili do powtórzenia tragedii, w której najbardziej cierpią niewinni.

Najlitościwszy Ojcze, przez wzgląd na Twoje nieskończone Miłosierdzie racz wysłuchać naszych modlitw i obdarzyć świat pokojem. Nie dopuść, Panie, do wybuchu wojny i rozlewu krwi. Oddajemy się Tobie w opiekę z całą ufnością, ofiarowując w intencji pokoju Koronkę do Bożego Miłosierdzia:

Koronka do Bożego Miłosierdzia…
Pod Twoją obronę…