Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Adwentu -4 grudnia 2022 r

Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne 4-5-6 grudnia. W tym roku poprowadzi je ksiądz Andrzej Surdykowski ze Szkoły Ewangelizacji w Ostrowi Mazowieckiej. Ofiary zebrane we wtorek i środę na tacę są przeznaczone na dzieło Szkoły Ewangelizacji Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej, które ks. Andrzej prowadzi.

Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek: 7.15 zwłaszcza dla starszych, 17.00 dla dzieci i 18.30 dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i pracujących.
Spowiedź przed każdą Mszą św. Zapraszam serdecznie każdego dnia.

Do nabycia są Świece Wigilijne na stół świąteczny – pomoc Caritas dla biednych. Cena duże – 20 zł.
Zapraszam na roraty dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Dla dorosłych środę i sobotę z rana o 7.15.

Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, która jest patronką górników i hutników, choć nie tylko. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

Za tydzień spotkanie z młodzieżą przygotowująca się bierzmowana po 11.30, a po 10.00 z dziećmi i rodzicami dzieci. .
W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel.

W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na dzieci z rodzin ubogich, by i dla nich był to dzień radosny.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP porządek Mszy św. 7.15 i 17.00. Pamiętajmy o godzinie łaski od 12.00 do 13.00 będzie możliwość adoracji NS. Zapraszam serdecznie…