Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020 r.

  1. Obchodzimy w dniu dzisiejszym Niedzielę Miłosierdzia Bożego
  2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać.
  3. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
  4. W czwartek 23 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu módlmy się za księdza biskupa Jerzego Mazura z racji imienin.
  5. Pamiętajmy o modlitwie o asystencje Ducha Świętego dla wszystkich, którzy podejmują kluczowe decyzji w naszej Ojczyźnie do walki z koronowirusem, aby przynosiły dobry skutek w aspekcie zdrowia I życia duchowego. Pamiętajmy, że na próżno będą nasze starania jeśli nie będzie pomocy Bożej.
  6. Cały czas w tygodniu są Msze św. o godz. 7.15 I 17.00.
  7. Od 20 kwietnia w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli u nas 25 osób. Siadamy przy obrazkach naklejonych na ławkach. Eucharystia, Komunia Święta to jest Pokarm Niebieski i nie zastąpi Go w pełni żadna transmisja. Pamiętajmy, że możemy poprosić o Komunię Świętą po wysłuchaniu transmisji Mszy świętej. Pielęgnujmy modlitwę rodzinną zwłaszcza różańcową o godzinie 20.30 i Apel Jasnogórski. W swoich modlitwach pamiętam o Was wszystkich.