Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2016 r.

1. Za tydzień w III niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Krystian Ostrowski, misjonarz który pracuje w Kirowogradzie w parafii pw. Ducha Świętego, diecezja odesko-symferopolska, jest tam proboszczem.

Porządek rekolekcji:

28 luty niedziela – Msze św. : 8.00, 11.00, 17.00, (16.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali)

29 luty (poniedziałek) – Msze św. : 9.00 dla dorosłych , 11.00 dla szkoły , 17.00,
18.30 – dla pracujących i bierzmowanych.

1 marca (wtorek) – Msze św. : 9.00 dla szkoły , 11.00 – dla szkoły, 17.00,
18.30 – dla pracujących i bierzmowanych
Taca z pierwszego i drugiego dnia przeznaczona jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty. Zachęcam w poniedziałek i wtorek do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Mamy wolne intencje na czas rekolekcji, jeśli ktoś chciałby zamówić Mszę św. zapraszam serdecznie do zakrystii.

2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek;
– Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę.

3. W najbliższy piątek 26 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego nabożeństwo Drogi Krzyżowej miejskiej dla Kobiet a zakończy się w Katedrze Ełckiej. Zapraszam do udziału kobiety.

4. Po Mszy św. do puszek złożymy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

5. Nasze Katolickie Przedszkole ” U Lolka” im. św. Jana Pawła II prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2016/2017. Wychowujemy w duchu umiłowania Boga i Ojczyzny oraz posiadamy atrakcyjną ofertę edukacyjną. Od września w przedszkolu powstaje bezpłatny oddział zerówkowy. W kruchcie został umieszczony plakat oraz znajdują się ulotki dotyczące oferty Katolickiego Przedszkola.
Po Mszy św. u ministrantów możemy nabyć foldery przedszkola na nowy rok szkolny. Zachęcam rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, aby zainteresować się ofertą. Na różne sposoby możemy wspierać nasze katolickie przedszkole. Zachęcam do promowania i polecania naszego przedszkola w swoim środowisku czy też w miejscu pracy. Proszę zabierać i przekazywać foldery. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

6. Jeżeli ktoś miałby zalegające w dobrym stanie ciekawe książeczki dotyczące edukacji, religii, patriotyzmu dla dzieci przedszkolnych to można przynieść do zakrystii czy też do naszego przedszkola.

7. Zachęcam do składania ofiar na Kwiaty do Grobu Pańskiego w skrzyneczkę na końcu ławek.

8. W kruchcie są do nabycia świece Caritasu. Koszt 6 zł. Pieniądze zebrane ze sprzedaży świec przeznaczane są na rzecz ubogich.