III Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Wygłosi je ks. Krystian Ostrowski, misjonarz który pracuje w Kirowogradzie w parafii pw. Ducha Świętego, diecezja odesko-symferopolska, jest tam proboszczem.

Porządek rekolekcji:
28 luty niedziela – Msze św. : 8.00, 11.00, 17.00, (16.30 Nabożeństwo Gorzkich Żali)
29 luty (poniedziałek) – Msze św. : 9.00 dla dorosłych , 11.00 dla szkoły , 17.00,
18.30 – dla pracujących i bierzmowanych.
1 marca (wtorek) – Msze św. : 9.00 dla szkoły , 11.00 – dla szkoły, 17.00,
18.30 – dla pracujących i bierzmowanych
Taca z pierwszego i drugiego dnia przeznaczona jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty. Zachęcam w poniedziałek i wtorek do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

2. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek
– Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Od godz. 15.00 w I piątek i I sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

5. Nasze Katolickie Przedszkole ” U Lolka” im. św. Jana Pawła II prowadzi zapisy na nowy rok szkolny 2016/2017. Wychowujemy w duchu umiłowania Boga i Ojczyzny oraz posiadamy atrakcyjną ofertę edukacyjną. Od września w przedszkolu powstaje bezpłatny oddział Zerówkowy. W kruchcie został umieszczony plakat oraz znajdują się ulotki dotyczące oferty Katolickiego Przedszkola. Zachęcam do promowania i polecania naszego Przedszkola. Można promować w swoim środowisku czy też w miejscu pracy. Zabierzmy wg. potrzeby foldery. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

6. Zachęcam do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego w skrzyneczkę na końcu ławek.

7. Są do nabycia świece Caritasu. Wspieramy najuboższych. Koszt 6 zł.

8. W poniedziałek o godz. 19.15 spotkanie członków rady parafialnej. W najblizszy piątek i sobotę zbiórka Caritasu w sklepach żywności.
9. Mamy zaproszenie na sesję popularnonaukową pod hasłem „Kresy nas łączą”, która jest integralną częścią Jarmarku Kaziuka w Ełku w dniu 5 marca br. o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.