Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

II Niedziela Wielkiego Postu– 25 lutego 2024 r.

  1. W dniu dzisiejszym w Polsce przypada Niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. W tym dniu również po mszy św. zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  2. W każdy piątek wielkiego postu o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a na Gorzkie Żale w niedzielę, również o godz. 16.30
  3. W każdy czwartek Wielkiego Postu ZAPRASZAMY od godz. 16.00 do ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU na tzw. Godzinę Świętą.
  4. Dziś ofiary na tacę przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  5. W piątek 1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych pamiętajmy o tych, którzy nie poddali się i walczyli do końca. Prośmy ,aby nam nie brakło sił do stawania w obronie prawdy.
  6. Za tydzień taca na WSD w Ełku.
  7. Spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej w najbliższą 28 lutego w środę po Mszy św. wieczornej  o 18.00 w Domu Parafialnym.
  8. Przewodniczący KEP podkreślił, że dramatyczne położenie rolników zasługuje na naszą uwagę i solidarność. „Mówi się o niekontrolowanym napływie żywności z zagranicy, z którą polscy rolnicy nie są w stanie konkurować cenowo. Z drugiej zaś, wskazuje się na unijną politykę tzw. zielonego ładu, która w odczuciu rolników stawia sobie za cel ograniczenie produkcji rolnej w Unii, lub niemal całkowitą jej likwidację. Rolnicy w związku z tym czują się zagrożeni”. Prosimy o wzmożoną modlitwę w intencjach rolników i w ogóle całej naszej Ojczyzny. Zwłaszcza za przyczyną św. Andrzeja Boboli.
  9. Zachęcam do udziału w Nabożeństwie 24 godzinnym od 15 do 16 marca (piątek-sobota) w intencji Ojczyzny. Zapisy na poszczególnej godziny czuwania z rozważaniem męki Pana Jezusa Chrystusa w zakrystii.
  10. Modlitwa za Ojczyznę przez przyczynę św. Andrzeja Boboli

Boże, któryś zapomnianą do niedawna Polskę wskrzesił cudem wszechmocy Twojej, racz za przyczyną sługi Twojego św. Andrzeja Boboli dopełnić miłosierdzia nad naszą Ojczyzną i odwrócić grożące jej niebezpieczeństwa. Niech za łaską Twoją stanie się narzędziem Twojej czci i chwały. Natchnij mądrością jej rządców i przedstawicieli, karnością i męstwem jej obrońców, zgodą i sumiennością w wypełnianiu obowiązków jej obywateli. Daj jej kapłanów pełnych ducha Bożego i żarliwych o dusz zbawienie. Wzmocnij w niej ducha wiary i czystości obyczajów. Wytęp wszelką stanową zazdrość i zawiść, wszelką osobistą czy zbiorową pychę, samolubstwo i chciwość tuczącą się kosztem dobra publicznego. Niech rodzice i nauczyciele w bojaźni Bożej wychowują młodzież, zaprawiając ją do posłuszeństwa i pracy, a chroniąc od zepsucia. Niech ogarnia wszystkich duch poświęcenia się i ofiarności względem Kościoła i Ojczyzny, duch wzajemnej życzliwości i przebaczenia. Jak jeden Bóg, tak jedna wiara, nadzieja i miłość niech krzepi nasze serca! Amen.