II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W najbliższą sobotę 23 stycznia o 17.00 Mszy św. i spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Przynosimy ze sobą uzupełnione materiały formacyjne. Obecność obowiązkowa. Rodziców proszę o wsparcie i obecność.
  4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
    • we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
    • w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.
  6. Zachęcamy, by zaopatrzyć się w prasę katolicką.
  7. Bóg zapłać rodzinom za złożone ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii. Wpłynęło łącznie 1300 zł na K-ł.
    • Wszystko wskazuje na to, że będzie trzeba wypracować inną formę w tym czasie obostrzeń i obaw modlitwy za rodziny parafii i błogosławieństwa Bożego oraz możliwość wsparcia parafii. Czekam na propozycje…..
  8. Pożegnaliśmy z parafii śp. Tadeusza Sulewskiego, którego Pan Bóg powołał do wieczności. Wieczny odpoczynek ….