Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

III niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Zapraszam do udziału. Proszę przekazać innym, którzy może nie wiedzą o rekolekcjach. W ramach rekolekcji dziś o g 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzona ks. Stefana Ceberka z śpiewem pieśni w wykonaniu rekolekcjonisty. Po Mszach rekolekcyjnych możliwość nabycia płyty ze śpiewem rekolekcjonisty.
  2. Jutro i wtorek kolejne dni rekolekcji porządek Mszy św. : 8.00, 17.00 i 18.30. Pół godziny przed Mszą św. spowiedź. Wtorek porządek podobny. (Godz. 8.00 Msze św. dla osób starszych i pracujących; godz. 17.00 Msza św. dla dzieci z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej; 18.30 Msza św. Msza św. z udziałem młodzieży bierzmowanej. Taca z poniedziałku i wtorku rekolekcji to wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty.
  3. W piątek przypada 25 marca 2022 r. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- dzień rocznicy utworzenia Diecezji Ełckiej (uroczysta Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego w Katedrze Ełckiej o godz. 10.00; – Dzień Świętości Życia i duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, – dzień, w którym wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem w parafiach o godz. 17.00 dokonamy uroczystego Aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. wieczornej możemy podjąć duchową adopcje dziecka poczętego. Deklaracje w kruchcie.
  4. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, zadecydował o przystąpieniu do akcji modlitewnej Fundacji Solo Dios Basta, o nazwie „Adoracja bez granic”. Wydarzenie to ma na celu, aby w całym kraju we wszystkich parafiach płynęła modlitwa adoracyjna Najświętszego Sakramentu w wyznaczonym czasie.

Wydarzenie rozpoczynamy 25.03.2022 wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o 17.00. Adoracja trwa nieprzerwanie (z wyjątkiem celebracji liturgicznych) do Mszy św. w sobotę wieczorem (26.03.2022). Intencja tej modlitwy: pokuta za nasze grzechy, o nawrócenie nas samych, o wybór „za życiem”, o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie! Wydarzenie kończymy po sobotniej Mszy świętej, zachętą do trwania w łasce uświęcającej, do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach, do podejmowania aktów pokutnych oraz częstej adoracji NS.

Harmonogram wywieszony w kruchcie zachęcam, aby zapisywać się w zakrystii na poszczególne godziny po dwie osoby. Oczywiście może być więcej, można rodzinie, czy ze znajomymi przyjaciółmi, członkami wspólnoty.

  1. Za tydzień 27 marca niedziela o 13.00 Msza o powołania w kaplicy WSD transmitowana przez TVP Polonia. Ksiądz biskup zaprasza: ministrantów (w komżach), lektorów (w albach), harcerzy, młodzież do bierzmowana.
  2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę.
  3. W związku ze wzrostem zapotrzebowania przyjmowania uchodźców Ksiądz Biskup prosi i zachęca wiernych, by zechcieli przyjąć tych szczególnych gości. Zgłoszenia w zakrystii
  4. Od wtorku w naszym katolickim przedszkolu rusza grupa dzieci z Ukrainy z nauczycielką ze Lwowa. Proszę o przekazanie informacji zainteresowanym. Szczegóły w przedszkolu.
  5. W kruchcie do nabycia są baranki wielkanocne. Koszt 6 zł.