Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 2. Gorzkie żale, droga krzyżowa, za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata, a szczególnie o zakończenie wojny. Adoracja od 15.00 nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 4. Dzisiaj 27 marca niedziela o 13.00 Msza o powołania w kaplicy WSD transmitowana przez TVP Polonia. Ksiądz biskup zaprasza: ministrantów (w komżach), lektorów (w albach), harcerzy, młodzież do bierzmowana.
 5. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: – Drogi Krzyżowej godz. 16. 30 w każdy piątek, Gorzkich Żali godz. 16.30 w każdą niedzielę.
 6. W kruchcie wywieszone są dni i godziny spotkania w grupach młodzieży bierzmowanej proszę zapoznać się.
 7. Utworzyliśmy w naszym katolickim przedszkolu grupę dla dzieci z Ukrainy.
 8. W kruchcie do nabycia są baranki wielkanocne. Koszt 6 zł.
 9. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek od 16.00 godzina święta. W I piątek i I Sobotę adoracja od 15.00 godziny do Mszy św. wieczornej. Zapraszam na adorację.
 10. W diecezji tydzień temu odbyła się zbiórka do puszki jako wsparcie pomocy humanitarnej organizowanej prze caritas nasze diecezji. Z racji rekolekcji w ubiegłym tygodniu ofiary możemy złożyć dzisiaj po Mszach św.
 11. Z okazji 30 lecia diecezji przedszkole U Lolka opracowało film, który opowiada historię jej powstania. Zachęcam do obejrzenia. Film znajduje się na stronie diecezji ełckiej.