Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV Niedziela Adwentu – 21 grudnia 2014 r.

1. Jutro ostatni dzień rorat dla dzieci. Zapraszam serdecznie na godz. 17.00. Możliwość spowiedzi od 16.15  przed Mszą w poniedziałek i wtorek. Osoby chętne do pomocy w dekorowaniu choinek i żłobka, posprzątaniu zapraszam w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00

2. W środę  Wigilia. Msza św. będzie o  godz. 7.00  (  o 17.00 nie ma ).

Przeżyjmy Wigilię jako spotkanie religijne. Niech to będzie okazja do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech Wigilijna Wieczerza rozpocznie się czytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza,  wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych Harcerze od godz. 9.00 roznosić będą Betlejemskie Światło Pokoju. Jeszcze można nabyć świece wigilijne (Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom).

4. W uroczystość Bożego Narodzenia Msza św. o godz. 23.00 – Pasterka. Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką (22.30). Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00 i 17.00.

5. Drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 8.00, 11.00, 17.00.

6. Opłatki można jeszcze  dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św.

7. Pod chórem można nabyć sianko na stół wigilijny u harcerzy. W Wigilię w godzinach 9-12 rozniosą Światło Betlejemskie po naszych domach. Składając drobne datki wesprzemy wyjazd na zimowisko. Do kogo nie dotrą będzie można w godzinach 11.00-13.00 odpalić i zabrać Światło Betlejemskie z kaplicy.

8. W tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy  2 stycznia od ul. Matki Teresy z Kalkuty.

9. W tygodniu otrzymaliśmy stosowne pozwolenia na rozpoczęcie budowy naszego przedszkola katolickiego. W tym miejscu dziękuję p. Wiesławowi Buczko za wsparcie w licznych konsultacjach przy projektowaniu i gromadzeniu stosownej dokumentacji do budowy. Bóg zapłać panu architektowi Wojciechowi Janiak i całemu zespołowi za sprawne przygotowanie dokumentacji oraz wszystkim osobom życzliwym wspierającym nasze dzieło. Najprawdopodobniej już niedługo rozpoczniemy prace, proszę o modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo naszego patrona.

10. Parafia w Rygałówce złożyła ofiarę na rzecz naszej parafii w kwocie 1500 zł . Bóg zapłać.

11.   Dnia 27 grudnia – sobota- odbędzie się spotkanie opłatkowe pielgrzymów grupy Jaćwingowie – Ełk,  Ełckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpoczęcie  Mszą św. o godz. 18 w katedrze, a po niej spotkanie w Sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy pielgrzymów, przyjaciół i dobroczyńców pielgrzymki oraz pielgrzymów duchowych. Z pozdrowieniami, ks. Łukasz Malinowski – przewodnik.

12. Pamiętajmy o Konkursie Kolęd -11 styczna 2014 r. Regulamin znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.