IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2013.

1. O godz. 23.00 – Pasterka w uroczystość Bożego Narodzenia. Na naszą pasterkę przybędzie ks. prał. Tadeusz Herman. Postarajmy razem cieszyć się z narodzin Jezusa Chrystusa.
  2. Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd pół godziny przed pasterką. Następne Msze św. w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 11.00 i 17.00.
  3. We wtorek 24 grudnia Wigilia. W dniu Wigilii Msza św. będzie rano o godz. 8.00. (o 17.00. nie ma)
  4. Przeżyjmy Wigilię jako spotkanie religijne. Niech to będzie okazja do wielkiej życzliwości, pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech Wigilijna Wieczerza rozpocznie się czytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza, wspólną modlitwą, łamaniem się opłatkiem; niech będzie wspólny śpiew kolęd. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Alkohol jest w tym dniu wykluczony.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji, dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Może warto zaprosić kogoś z samotnych sąsiadów.

5. Drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę, czyli o 8.00, 11.00, 17.00. Taca na WSD w Ełku.
  6. Dziękuję wszystkim, ale to wszystkim, za pomoc w dekorowaniu świątyni. Pięknie wygląda. Leśniczemu Tadeuszowi z Nowej Wsi za choinki. Panu Januszowi Bondziul za pomoc w przywiezieniu choinek.
  7. Opłatki można jeszcze nabyć dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św.

Pod chórem można nabyć sianko na stół wigilijny u harcerzy. W Wigilię harcerze w godzinach 9-11 rozniosą Światło Betlejemskie po naszych domach. Do kogo nie dotrą będzie można w godzinach 12-13 odpalić i zabrać Światło Betlejemskie z kaplicy.

8. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca taca na ogrzewanie kaplicy.
  9. W tym roku wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy 2 stycznia od ul. Matki Teresy z Kalkuty. Od 2 stycznia w tygodniu na czas kolędy Mszy Świętej wieczorem nie będzie, tylko z rana o godz. 7.00. Plan kolędy na najbliższe dni podamy w przyszłą niedzielę.
  10. W przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to szczególny dzień, kiedy pragniemy modlić się za wszystkie małżeństwa i rodziny. Po Mszy św. o godz. 11.00 Jasełka przygotowane przez dzieci po przewodnictwem Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Mamy przerwę świąteczną, więcej wolnego czasu, poczytajmy o Bożym Narodzeniu.
  12. Spowiedź przed świętami w poniedziałek od godz 16.00. do 17.00. i po Mszy św. We wtorek w godz. 9.00 – 10.00.