Ogłoszenia na Uroczystość Świetej Rodziny – 29 grudnia 2013

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie.
  2. 31 grudnia w wtorek ostatni dzień w roku sylwester. Zapraszam bardzo serdecznie na Mszę Świętą o godz. 17.00, aby pożegnać z Bogiem stary rok. Po Mszy Nabożeństwo okolicznościowe.
  3. 1 stycznia w środę Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uczestnictwo we Mszy Świętej obowiązkowe wynikające z przykazań kościelnych). Porządek niedzielny: 8.00, 11.00, 17.00. W nowym roku dokonamy sprawozdania z rocznej działalności parafii.
  4. W tym tygodniu I czwartek (7.00, I piątek 7.00 i spowiedź na 16. 30 . 17.00, I sobota miesiąca 7.00 i 17.00. W I piątek i I sobotę będzie adoracja NS od 15.00 do 17.00 i Msza święta. Zwłaszcza pierwsze soboty to czas oczekiwania na kanonizację.
  5. Za tydzień 5 stycznia w niedzielę o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot parafii (ministrantów, harcerzy, AK, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Odnowy w Duchu świętym, wspólnoty różańcowej …, rady duszpasterskiej i ekonomicznej.
    • 5 stycznia o godz. 9.45 rozpocznie się II Przegląd Kolęd i potrwa do Mszy Św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich, aby posłuchać śpiewu kolęd naszych małych wykonawców.
  6. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 6 stycznia w poniedziałek. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kredy.
    • W Uroczystość Trzech Króli, w kościołach całej Polski zbierana jest składka na rzecz misji.
    • W czasie wspólnego kolędowania w naszym kościele parafialnym można będzie złożyć ofiarę na misje, a zwłaszcza na pomoc dzieciom z Konga.
    • Pod koniec przeglądu ofiary zbiorą dzieci.
    • Marsz Trzech Króli w Ełku rozpocznie się na placu JP II o godz. 13.00 i ruszy do Parku Solidarności gdzie będzie żywa Szopka. Zapraszam do udziału.
  7. Kolędę jako wizytę duszpasterską rozpoczynamy 2 stycznia w czwartek. W tygodniu od 15.30 z wyjątkiem soboty. W sobotę rozpoczynamy od 9.00 z rana.
    • W czasie wizyty kolędowej powinna być obecna w miarę możliwości cała rodzina.
    • Na stoliku odświętnie przystrojonym powinien być krzyżyk i dwie świeczki (albo przynajmniej jedna) i kropidło z wodą święconą oraz Pismo Święte.
    • Proszę się nie krępować jeśli mamy jakieś pytania duszpasterskie, religijne, rodzinne śmiało pytajmy.
    • Składajmy propozycje duszpasterskie.
    • Pomyślmy o wspólnotach: schola, ministranci, harcerze, Wspólnota Różańcowa, Caritas parafialna, Akcja Katolicka, Domowy Kościół, Ruch Rodzin Nazaretańskich a może i inne.
    • Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z religii.
    • Podczas kolędy mamy okazję złożyć ofiary na Kościół wg. możliwości kogo stać niech złoży.
    • 1 stycznia będzie szersza relacja z dotychczas prowadzonych prac, dochodów, wydatków, planów na przyszłość parafii.
    • Po kolędzie podliczymy i ogłosimy ile zebraliśmy na Kościół.
    • Ofiara kolędowa jest całkowicie dobrowolna i idzie na utrzymanie kapłana.
    • Proszę zaznaczyć ile na kościół, ile na kolędę dla księdza.
    • Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  8. Jest prośba i propozycja, aby każda rodzina podczas kolędy zamówiła jedną Mszy św. od rodziny. Czy w rocznicę śmierci za zmarłych, czy też w intencji błogosławieństwa z racji urodzin, rocznicy małżeństwa, o zdrowie. Datę ustalić razem z kapłanem. Ofiarę najlepiej ok. tydzień, dwa przed odprawieniem uregulować. Kto nie ma i tak odprawimy. Jak nie mam intencji i tak odprawiam. Więc będę miał konkretną intencję za rodzinę naszej parafii.
  9. Każda rodzina otrzyma folder parafii oraz książeczkę pomoc w dziękczynieniu po peregrynacji. Propozycja ks. Biskupa Jerzego Mazura i wydziału duszpasterstwa.