Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV Niedziela Wielkanocy -17 kwietnia 2016 r.

1. Polecam do obejrzenia bardzo trafne Orędzie Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy wygłoszone do Zgromadzenia Narodowego podczas obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski w Poznaniu.

2. Zbiórka elektronicznego z użytecznego sprzętu do 26 kwietnia godz. 10.00.

3. Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz serdecznie zaprasza na konferencję historyczną z okazji jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski, która odbędzie się 22 kwietnia (piątek) o godzinie 10.00 w Ełckim Centrum kultury. Wśród prelegentów są: prof. dr hab. Piotr J. Jaroszyński, prof. dr hab. Grzegorz Białuński oraz dr Piotr Guzowski.

4. Uroczystości św. Wojciecha, w sobotę 23 kwietnia 2016 roku rozpoczniemy o godz. 17.00 nabożeństwem Nieszporów ku czci św. Wojciecha w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ełku. Następnie przejdziemy w procesji ulicami miasta do Katedry Św. Wojciecha, gdzie o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św.pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Prosimy, aby z parafii (jeśli będzie to możliwe) przybyła delegacja z chorągwiami i sztandarami kościelnymi, a także przedstawiciele różnych grup modlitewnych i zespołów parafialnych.
Tradycyjnie już w tym dniu bliskim wspomnienia Św. Jerzego złożymy życzenia imieninowe i będziemy modlić się w intencjach naszego Biskupa Ordynariusza. Oczekujemy na liczny udział w tych uroczystościach wiernych z parafii..
W najbliższą niedzielę 24 kwietnia 2016 r. odbędą się główne uroczystości Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski w parafiach diecezji ełckiej. Podczas wszystkich Mszy św. nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 zebranie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie będzie miało charakter organizacyjny przed uroczystością. Obecność rodziców obowiązkowa!

4. Dzisiaj o 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Polecam do czytania prasę katolicką: Martyrię.

6.Za tydzień parafialne obchody Chrztu Polski. Zapraszam do udziału w niedzielnych Mszach, podczas których odbędzie się uroczyste odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

7. 30 kwietnia planujemy rajd rowerowy Szlakiem Papieskim z Ełku do Rajgrodu. Koszt 25 zł. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

8. W dniach 1-3 maja w naszym przedszkolu będą odbywały się rekolekcje dla małżeństw. Zachęcam do udziału. Zgłoszenia wg plakatu.