Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV Niedziela Wielkiego Postu –10 marca 2024 r.

1.Dziś Niedzielą Laetare sygnalizuje nam, że zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego.

2. W poniedziałek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza po Mszy św. o godz. 17.00 na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu.

3.W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a na Gorzkie Żale w niedzielę również o godz. 16.30.

4.Szczególnie zapraszam na Drogę Krzyżową naszym osiedlem. Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 15 marca o godz. 19.00 z kościoła św. Rafała Kalinowskiego przejdziemy do naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszam. Niech to będzie świadectwo wiary i czas modlitwy w przygotowaniu do świąt Wielkanocnych.

5.Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać w zakrystii lub do skarbony kościelnej.

6.Zachęcam do zapisania się na czuwanie podczas nabożeństwa 24 godzinnego. Rozpocznie się 15 marca po Mszy św. o 17.00. Zakończy się 16 marca Mszą św. o 17.00 w intencji Ojczyzny. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu można słuchać i rozważać Mękę Pańską lub modlić się na różańcu.

7.Jako parafia włączamy się w ogólnopolską modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny. Nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki będzie odmawiana od 16 do 24 marca. Po Mszy św. wieczornej przed różańcem.

Obok intencji ogólnej, każdemu dniu nowenny towarzyszyć będą intencje szczegółowe. Pierwszego dnia nowenny (16 marca) o „odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do  umocnienia ducha nas i naszych rodaków”.  „O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną” (17 marca); „O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski” (18 marca); „O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin” (19 marca), „O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania” (20 marca); „O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny” (21 marca); „O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych” (22 marca); „O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej” (23 marca). W ostatnim dniu nowenny, 24 marca, przypadającym w Narodowy Dzień Życia, a zarazem przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia, intencją modlitewną będzie pełna ochrona prawna życia dzieci nienarodzonych.

8.Wychodząc z kościoła można nabyć Martyrię nasze pismo diecezjalne.

9.W dniu wczorajszym o godz. 8.30 w Ogrodzie Maryi z inicjatywy wspólnoty różańcowej zapoczątkowaliśmy sobotnią modlitwę różańcową. Zapraszam w sposób szczególny w każdą II sobotę miesiąca. Jeśli będą chętni a pytają to zapraszam nawet w każdą sobotę o godz. 8.30.