Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2020 r.

DRODZY PARAFIANIE PRZYPOMINAM na MSZY ŚWIĘTEJ lub MODLITWACH MOŻE UCZESTNICZYĆ max. 50 osób Siadamy w pewnej odległości od siebie.

 1. W Niedzielę po Mszach świętych będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 18.00. W tygodniu: 17.45. W odległości podchodzimy do Komunii Świętej. Osoby, które będą uczestniczyły w samym obrzędzie Komunii Świętej powinny pamiętać o wysłuchaniu transmisji Mszy św.
 2. Każdego dnia od godz. 16.30 podczas wystawionego Najświętszego Sakramentu i jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 3. „Zachęcamy, aby w dniu 24 marca br. podjąć post o chlebie i wodzie, jeśli komuś warunki pozwalają, w intencji zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa i uzdrowienia chorych oraz modlitwę w tych dniach Psalmem 91 ok. godziny 21.00. Gdyby komuś warunki i zdrowie nie pozwalały, zachęcamy do podjęcia innych, drobnych wyrzeczeń.”
 4. Drodzy parafianie trwajmy wspólnie na modlitwie o oddalenie pandemii koronawirusa.
  Pielęgnujmy w tym czasie modlitwę osobistą i rodzinną. W sposób szczególny zachęcam do rodzinnej modlitwy różańcowej każdego dnia o 20.30. Zakończyć możemy Apelem Jasnogórski.
  Pamiętajmy będąc w domu wraz z dziećmi możemy obejrzeć filmy katolickie zwłaszcza żywoty świętych.
 5. W tygodniu Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca w środę Msze św. 7.15 i 17.00. W Kościele jest to dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny módlmy się przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla nas.
 6. 19 marca w Uroczystość Świętego Józefa nasz pielgrzym Rafał Kozikowski pieszo dotarł do Wadowic miejsca urodzin św. Jana Pawła II. Dalsze pielgrzymowanie musiał przerwać z racji zamkniętych granic z powodu koronowirusa w Polsce i w Europie oraz na całym świecie. Pokonał pieszo 632 km w przeciągu 19 dni.
 7. Zachęcam do odmawiania codziennie MODLITWY O ZAPRZESTANIE ROZPOWSZECHNIANIA SIĘ EPIDEMII KORONAWIRUSA

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami,prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

Święty Sebastianie, módl się za nami
Święta Franciszko Rzymianko,
Święty Rochu,
Święta Rozalio,
Święty Karolu Boromeuszu,
Święty Andrzeju Bobolo,
Święty Józefie
Święty Janie Pawle II
Śpiew/ recytacja Suplikacji:
Święty Boże! Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami.
Od powietrza, głodu, ognia i wojny, Wybaw nas Panie.
Od nagłej i niespodziewanej śmierci, Zachowaj nas Panie.
My grzeszni ciebie Boga prosimy, Wysłuchaj nas Panie.