V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020 r.

1. Drodzy Parafianie! Z powodu pandemii na Mszy Świętej uczestniczyć może max. 5 osób.
    Telefonicznie zgłaszamy chęć (tel. 607 946 827):
    – obecności na Mszy Świętej
    – przyjęcia Komunii Świętej
    – Spowiedzi Świętej
    – wezwania do chorego
  2. Każdego dnia od godz. 16.30 podczas wystawionego Najświętszego Sakramentu i jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed nadchodzącymi Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. W tygodniu przypada I piątek i I Sobota miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. W tym czasie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. 2 kwietnia w czwartek przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II prośmy naszego Patrona o wstawiennictwo w modlitwie o ustanie pandemii kronowirusa.
  4. Za tydzień Niedziela Palmowa zachęcam w domu do wykonania palm wraz z dziećmi. Ojców rodzin do odczytania Ewangelii Mt 21, 1-10 a dzieci do procesji w domu z palmami. Możemy zrobić zdjęcia i umieścić w internecie. Co do I Komunii Świętej to decyzję podejmiemy po świętach. W zależności jak rozwinie się sytuacja.
  5. Trwajmy wspólnie na modlitwie o oddalenie pandemii koronawirusa. Pamiętajmy o rodzinnej modlitwy różańcowej każdego dnia o 20.30. Zakończmy modlitwę Apelem Jasnogórski.

Zachęcam w tygodniu do przeczytania i rozważenia całe księgi Hioba z Pisma Świętego.