Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IV Niedziela Zwykła -30 stycznia 2022 r.

1,Biskup Jerzy Mazur zapowiedział 13 lutego (niedziela) wizytację kanoniczną w naszej parafii. Taka wizytacja odbywa się co 5 lat. Będzie to II wizytacja w historii parafii. Już dzisiaj zapraszam wszystkich do udziału 13 lutego w niedzielę w programie wizytacji. Szczegółowy harmonogram jest wywieszony w kruchcie. Będę zwracał się do indywidualnych osób, grup i wspólnot o pomoc w przygotowaniu. Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach św., odbędzie również spotkania w grupach.

2.Można składać wnioski do naszego katolickiego przedszkola na przyszły rok przedszkolny 2022/2023. Liczba miejsc ograniczona a już wpływają wnioski.

3.W tym tygodniu I Piątek, I Sobota. Od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę do Mszy św. wieczornej. Spowiedź od godz. 16.15

4.W środę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca na zakony kontemplacyjne. Przynosimy świece (gromnice) do poświęcenia. Porządek Mszy św.: 7.15 i 17.00. W tym dniu po Mszy o 17.00 zakończenie rekolekcji 33 dniowych i oddanie się Panu Jezusowi przez ręce Matki Bożej uczestników rekolekcji.Zachęcamy przynieść swój akt zawierzenia (na stoliku są jeszcze kartki na których można napisać akt) , można również przynieść białą różę, którą złożymy w darach.

5.W czwartek 3 lutego św. Błażeja -błogosławieństwo świec w dniu patrona chorych na gardło.

6.W sobotę 5 lutego św. Agaty – błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

7.W tym tygodniu I czwartekWspólnota Odnowa w Duchu Świętym „ Apostołowie Pana” zaprasza na adorację z modlitwą za kapłanów przed Mszą św. od godz. 16.00.

8.Przypominam dla bierzmowanych o dostarczeniu katechez i recenzji katolickiej gazety do sprawdzenia. Spotkanie podsumujące w sobotę 5 lutego po Mszy św. wieczornej o 17.00

9.Z racji wizytacji za tydzień 6.II w niedzielę po Maszy św. o godz. 11.30 spotkanie rady duszpasterskiej i ekonomicznej. Proszę o obecność.

10.Za tydzień 6 lutego po Mszy św. o 10.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i rodziców. ( przybliża się Uroczystość).

11.Dziękujemy za bardzo życzliwe przyjęcie po kolędzie. Przyjęło 450 rodzin po tradycyjnej kolędzie (ok. 50% przyjmujących). Zebraliśmy łącznie po kolędzie, na konto i w soboty: 39 500 zł na Kościół. Bóg zapłać, że poczuwacie się do współodpowiedzialności materialnej za parafię. Dziękujemy za ofiarę kolędową.

12. Dzisiejsza taca ostatnia z miesiąca na ogrzanie naszej kaplicy. Bóg zapłać.