V Niedziela Zwykła – 6 lutego 2022 r.

1. Za tydzień wizytacja kanoniczna w naszej parafii, przybędzie bp. Jerzy Mazur. Zapraszam bardzo serdecznie do udziału. Program jest wywieszony:
  • 00 Ingres – przywitanie i Msza Święta.

W powitaniu i Mszy uczestniczy Rada Duszpasterska i Ekonomiczna, Wspólnoty Różańcowe

• 10.00 Msza Święta (oprawa dzieci z przedszkola i ministranci, harcerze)

We Mszy św. uczestniczą dzieci do I Komunii  świętej, dzieci z przedszkola, pracownicy U Lolka,  harcerze, ministranci)

• 30 Msza Święta (oprawa Odnowa w Duchu Świętym i Rycerze św. Jana Pawła II ) obecna młodzież z bierzmowania  ( trybularz lektorzy)
  • 00 obowiązkowe spotkanie rady duszpasterskiej, ekonomicznej, zespołu caritas (koronka i spotkanie)
  • 00 Msza święta (oprawa GloriosaTrynita )adoracja Najświętszego Sakramentu

2.Dziś V niedziela w ciągu roku kościelnego. Po mszy św. o 8.00 spotkanie Kół Różańcowych z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Świętej o godzinie 18 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

3. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. Ten dzień jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.00. Prosimy, by w miarę możliwości pomóc, szczególnie dotkliwie osłabionym i chorym, dotrzeć na nabożeństwo.