Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

IX Niedziela Zwykła – 2 czerwca 2024 r.

 1. Święto dziękczynienia – w pierwszą niedzielę czerwca.
 2. pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16.00 adoracja NS w intencji powołań kapłańskich .
 3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała w czwartek na zakończenie poświęcenie wianuszków z kwiatami i ziołami procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dorosłych i młodzież do niesienia feletronów i obrazów.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie 1 ołtarza na Boże Ciało.
 5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00. W piątek tym dniu przypada Uroczystość Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post piątkowy. – Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów
 6. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc ku czci NSPJ o godz. 16.30.
 7. W sobotę 8 czerwca przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi oraz 25 rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Ełku w 1999 r. , Na placu św. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu pt. „Ja jestem z Wami”, który zostanie zaprezentowany na placu o godz. 11:00, . Msza św. o godz. 12.00 z uroczystym zakończeniem peregrynacji relikwii bł. rodz. Ulmów po naszej diecezji. Nie może na tych obchodach zabraknąć naszej parafii pw. św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam….
  8. Z okazji 25 lecia wizyty Jana Pawła II w Ełku zapraszamy do odwiedzin Izby Pamięci wizyty św. Jana Pawła Iii w Ełku , które mieści się przy parafii św. Jana Pawła II. Izba Pamięci powstał w 2018 r. w 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Możemy zobaczyć w niej wiele pamiątek z wizyty: zdjęcia, indentyfikatory, bilety wejściowe, chusty okolicznościowe, ornat w którym św. Jan Paweł II przed 25 laty sprawował Mszę św. W Izbie Pamięci możemy obejrzeć i wysłuchać kazania z 8 czerwca 1999 r. Zapraszamy serdecznie.
  Izba Pamięci będzie otwarta od  8 czerwca do 16 czerwca przez cały tydzień w godzinach od 15.00 do 19.00. Przez cały rok po Mszy św wieczornej.
 8. Stowarzyszenie „Horyzonty” zaprasza na kolonie letnie w Zakopanym w terminie 21-29.07.2024r. oraz półkolonie letnie w Ełku  w sierpniu ( turnus 1: 05-09 sierpnia, turnus 2: 26-30 sierpnia). Wypoczynek będzie prowadzony metodą harcerską przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. 

Koszt kolonii – 1850 zł

Koszt półkolonii- 450 zł

Na koloniach organizatorzy zapewniają wiele atrakcji; całodniowy pobyt w największym parku rozrywki w Polsce Energylandii, górskie wycieczki- Morskie Oko, Rusinowa Polana, dolina kościeliska. Odpoczynek w Termach „Gorący Potok”, wjazd kolejką na Gubałówkę, zwiedzanie Wielkiej Krokwi, Krupówki. Informacje o zapisach na plakacie.

Na półkoloniach organizatorzy zapewniają codzienne atrakcje:  park trampolin, park linowy, basen , wyjście do kina. Ponadto wiele gier terenowych, warsztaty survivalowe, artystyczne i kulinarne.  Wieczory integracyjne, konkursy, konkurencje sportowe.
10. W dniu dzisiejszym z rana odszedł do Pana Stanisław Strzelecki w wieku 88 lat, nasz wieloletni kościelny, członek 2 kadencji rady parafialnej. Pomódlmy się : Wieczny odpoczynek…