Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Niedziela Zesłania Ducha Św. – 19 maja 2024 r.

1. W dniu dzisiejszym Niedziela Zesłania Ducha Świętego, tzw. „ Zielone Świątki”, którymi kończymy okres wielkanocny.

2. Za tydzień 26 maja Niedziela Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszam serdecznie na Festyn rodzinny pt. Rodzina Razem. Przewidziane jest wiele atrakcji dla całych rodzin. Już dziś zapraszamy rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.30.

3. Jutro Uroczystość głównej Patronki naszej diecezji NMP Matki Kościoła (godz. 7.15 i 17.00)

4. Ks. Rektor naszego WSD w Ełku zaprasza na tzw. „Drzwi otwarte” na które można umówić się indywidualnie lub przez ks. Proboszcza.

5. W dniu wczorajszym18 maja 2024r. nasza Chorągiew Rycerzy Jana Pawła II uczestniczyła w rekolekcjach w Wigrach, a dzieci z rodzicami w Dniu Dziecka w Studzienicznej.

6. Pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w czwartek 23 maja na godz.16.00. Spotkanie od 15.45. Komunia święta 25 maja o godz. 10.00 i 12.00. W modlitwie pamiętajmy o dzieciach.

7. W ramach Kongresu Eucharystycznego w parafii w tym tygodniu mamy czuwania od godz. 16.00:
w poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym „Apostołowie Pana”
w wtorek – Gloriosa Trynita
środa – Ruch Rodzin Nazaretańskich
piątek -Czciciele Miłosierdzia Bożego
sobota – Wspólnoty różańcowe
Poniedziałek 20 maja 2024r Uroczystość Matki Kościoła, Patronki Diecezji Ełckiej Msze św Wieczorem w parafiach Stacja Kongresowa wokół tematu Maryja Niewiasta Eucharystii.
23 maja 2024r. – Czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Stacja Kongresowa wokół tematu „To czyńcie na Moją pamiątkę”. Dzień dziękczynienia i modlitwy za Kapłanów, szafarzy Eucharystii,  Osoby Życia Konsekrowanego, Diakonów, Seminarzystów i modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
24 maja 2024r. – Piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. wokół tematu „Eucharystia to On w nas, a my w Nim”.
25 maja 2024r – Sobota – Stacja Kongresowa z udziałem dzieci w parafii wokół tematu „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. Papież Franciszek ogłosił I Światowe Dni Dziecka w dniach 25-26 maja, które w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Oto czynię wszystko nowe” (Ap 21, 5).
26 maja 2024r. – Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Stacja Kongresowa wokół tematu „Eucharystia buduje Kościół. Kościół żyje dzięki Eucharystii”. To  dzień dziękczynienia za wspólnotę Kościoła parafialnego.

8. Wydział Duszpasterstwa Ogólnego zaprasza do wzięcia udziału w Ełckim Wieczorze Uwielbienia, które odbędzie się 26 maja 2024 roku (Niedzielę Trójcy Świętej) o godz. 19.00 w Amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury. W tym roku towarzyszyć będzie p. Viola Brzezińska.

9.W 1 i 3 środę miesiąca radca prawny Łukasz Pachucki od 15.00 do 16.00 będzie udzielał darmowe bezpłatnie porady prawne z zakresu prawa cywilnego, spadkowego, rodzinne, pracy w naszej parafii. Spotkania w Katolickim Przedszkolu „U Lolka” .

10. W naszej parafii Komunia święta rocznicowa 2 czerwca w niedzielę o godz. 10.00.