Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Niedziela Świętej Rodziny II Dzień Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2021 r.

1.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXV Ełckim Marszu Milczeniaw Obronie Życia i Rodziny, który odbędzie się 28 grudnia br. (wtorek) wŚwięto Świętych Młodzianków, męczenników. Wydarzenie to rozpocznie się og. 17.15 nabożeństwem przebłagalnym w kościele Najświętszego Serca PanaJezusa w Ełku. Następnie w milczeniu przejdziemy w procesji z zapalonymiświecami i lampionami do Katedry św. Wojciecha w Ełku, gdzie o g. 18.00zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Jerzego.  Modlimysię w tym dniu w intencji przebłagalnej za wszystkie grzechy popełnioneprzeciwko życiu. Dziękować też będziemy Bogu za wszystko, co uległozmianie na lepsze, za dzieci uratowane przez Duchową Adopcję, znalezionew Oknie Życia, za mieszkańców Domu Samotnej Matki, za wszystkich obrońców życia, małżeństwa i rodziny”.

2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni, zwłaszcza Akcji Katolickiej.

3. Jeśli nic się nie zmieni, po Nowym Roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską zw. kolędą.  Po konsultacji z radnymi będzie w tym roku kolęda wyglądała tradycyjnieoraz jak w ubiegłym roku w kościele (czyli można powiedzieć hybrydowo). Osobiście mam prośby wielu osób, aby była kolęda tradycyjna. Kapłan przychodzi, aby pomodlić się i pobłogosławić na nowy rok rodzinę i mieszkanie. Kto będzie miał obawy będzie mógł przyjść do kościoła, aby pomodlić się i poprosić o błogosławieństwo w świątyni.   Szanujemy wrażliwość wszystkich. Szczegóły za tydzień.

4.W altance mamy szopkę Bożonarodzeniową zapraszam z dziećmi zwłaszcza w Boże Narodzenie. Dziś zachęcam do naszego Marszu Trzech Króli 6 stycznia 2022 r. Dzieci niech przebiorą się za pastuszków.

5.31 grudnia 2021 r. w piątek jest dyspensa od obowiązku zachowywania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych . Zapraszam na Mszę św. o 17.00 i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

6. 1 stycznia w sobotę Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki porządek Mszy św. niedzielny: 8.00, 10.00, 11.30, 17.00. Pamiętajmy, że jest to uroczystość obowiązkowa dla nas.

7. Zachęcam do zamawiania Mszy świętych na Nowy Rok 2022, czy to za bliskich zmarłych , czy też o błogosławieństwo Boże dla rodziny, zdrowie dla chorych.