NIEDZIELA – Trójcy Świętej – 15.06.2014 r.

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona jest na projekty.  Jutro 16 dnia miesiąca Msza św. za Ojczyznę o godz. 17.00. Serdecznie zaprasza wszystkich, którym jest  Ona droga. Oprawę przygotuje Akcja Katolicka.

2. Uroczystość Bożego Ciała w dniu 19 czerwca 2014 r. W najbliższy czwartek. Porządek Mszy św.  8.00, 9.30, 17.00, o godz. 11.00 – Msza św. na Placu Jana Pawła II przy pomniku Ojca Świętego. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy, która wyruszy z Placu Jana Pawła II i przejdzie ulicą Wojska Polskiego do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie nastąpi jej zakończenie. Każda parafia posyła chorągiew parafialną. Proszę, aby nasza również uczestniczyła….

3. Za tydzień w niedzielę zrobimy procesję eucharystyczną z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni po Mszy św. o godz.11.00. Proszę osoby odpowiedzialne o przygotowanie procesji.

4. Zachęcam do udziału w koloniach 19-28 lipca w bazie ” Orle gniazdo” koło Rajgrodu. Ksiądz będzie obecny przez cały czas. Msze św. Polowe. Spanie w namiotach harcerskich na kanadyjkach wojskowych. Pełne wyżywienie.

5. Przedstawiłem projekt koncepcyjny dla Diecezjalnej Komisji Sakralnej zagospodarowania terenu z rozrysowaną: plebanią, przedszkolem, kościołem. Czekamy na opinię.

6. Zakupiłem kosiarkę do koszenia trawy za 1552 zł.

7. Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej za Ofiarę na Kościół  w kwocie 1500 zł oraz za ofiarowanie świec, podstawek i alby na rzecz parafii.

8. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół  panu  Ryszardowi Jeruć – 200 zł, Marianowi Ciborowskiemu – 100 zł.  Bóg zapłać za zaprojektowanie i ufundowanie tablicy misyjnej Wiesławowi Buczko.

9. Za tydzień ofiary zbierzemy do puszek na fundusz młodzieży diecezji ełckiej.

10. Wczoraj z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Tomasza Chrzanowskiego l. 41. Polecajmy Bogu Miłosiernemu. Wieczny odpoczynek….