Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 15 czerwca 2017 r.

1. Uroczystość Bożego Ciała w dniu 15 czerwca 2017 r. W najbliższy czwartek. Porządek Mszy św.: 8.00, 9.30, 17.00, o godz. 11.00 – Msza św. na Placu Jana Pawła II przy pomniku Ojca Świętego. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy, która wyruszy z Placu Jana Pawła II i przejdzie ulicą Wojska Polskiego do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie nastąpi jej zakończenie. Każda parafia posyła chorągiew parafialną. Proszę, aby nasza również uczestniczyła….

2. Zachęcam do udziału harcerzy w obozie harcerskim 18-28 lipca w bazie ” Orle gniazdo” koło Rajgrodu. Koszt 180 zł. Obóz wspólfinansowany przez  Urząd Miasta Ełk. Będę przez cały czas obozu. Msze św. Polowe. Zuchy 18-22 lipca 2017. Koszt 150 zł.

3. Jeszcze mamy wolne miejsca na wyjazd 17 czerwca w sobotą do Wilna dla dzieci z rodzicami zwłaszcza I Komunii Świętej. Koszt z obiadem 100 zł. Naprawdę warto.

4. Przypominam o nabożeństwach czerwcowych o godz. 16.40 i serdecznie zapraszam.

5. Polecam Martyrię jubileuszową w niej mapka diecezji…..

6. Zapraszam na Stację Młodzieżową I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej – „Idźcie i głoście” w sobotę,17 czerwca 2017 r., w Ełku.
Do udziału w Stacji Młodzieżowej zaproszona jest cała młodzież naszej diecezji, a w sposób szczególny wszyscy członkowie ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych oraz młodzież bierzmowana, która w tym dniu będzie dziękować za otrzymany sakrament.
Spotkanie rozpocznie się czasem ewangelizacyjnym o godz. 9.30 w parafii Ducha Świętego). Zaraz po przybyciu prosimy o zarejestrowanie się wraz z młodzieżą w wyznaczonych punktach. Po spotkaniu ewangelizacyjnym wszyscy procesyjnie udadzą się na Plac Jana Pawła II, gdzie będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego. Po Mszy św. odbędzie się agapa oraz koncert. Zakończymy nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia ok. godz. 15.30.

7. Ogłoszenie o zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego. Green Office Ecologic Sp. z.o.o. aby realizować kolejne projekty takie jak studnie, szkoły i szpitale prowadzi w diecezjach całego kraju akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w kolejnej zbiórce, która odbędzie
się dnia 20.VI  o godzinie 10.30*
* wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki i odbioru zebranego przez parafię sprzętu przez Green Office Ecologic.
Zwracamy się do wszystkich Parafian z prośbą, aby informację o tej akcji przekazać sąsiadom i znajomym. Składając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, ludzie pozbywają się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładają swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie. O ile jest to możliwe, zachęcamy do udziału – młodzież i grupy parafialne – w dotarciu do chętnych którzy zechcą oddać niepotrzebny sprzęt.