Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 maja 2017 r.

1.  Zapraszamy serdecznie do misyjnego świętowania w Ełku  1 czerwca.

I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Stacja Dziecięca

1 czerwca 2017   „Idźcie  i głoście…”

Program:

09.30 – 09.45 – Przyjazd Grup do parafii pw. Ducha Świętego w Ełku

09.45 – Program ewangelizacyjny:

– animacja misyjna dzieci, „Oto jest dzień” w wykonaniu dzieci z Kamerunu

– występ misyjny  dzieci „ Idźcie i głoście…”

11.15 – Kościół w drodze – wspólne przejście na pl. św. Jana Pawła II

11.45 – Różaniec misyjny, prowadzi Madzia Buczek

12.00 –  Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura transmitowana przez TV Trwam

13.15 – Agapa

14.00 – Ewangelizacja misyjna przez dzieci

15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Dzieci przyjeżdżając na kongres przywożą:

– różańce własnoręcznie zrobione, które należy zacząć przygotowywać od 13 maja 2017, które zostanę wymienione z innymi dziećmi.

– serca z papieru lub z innego materiału; należy na jednej stronie pięknie napisać „ Jestem uczniem – misjonarzem…” oraz wypisać dwa cytaty z Pisma św. o posłaniu „ Idźcie i głoście…”;

Z drugiej strony  „… Z chrztu jestem uczniem – misjonarzem…” ( wypisać co robię lub co będę robić, aby wypełnić to zadanie.)

Gościmy ks. Arkadiusza Dardzińskiego – przewodnika ełckiej pielgrzymkowej grupy na Jasną Górę wraz z młodzieżą.  Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość zapisania intencji pielgrzymkowych, które będą omadlane podczas pielgrzymki przez pielgrzymów. Będzie można także złożyć dobrowolną ofiarę na cele pielgrzymkowe.

2.  Zachęcam na wyjazd dzieci I Komunijne z rodzicami 17 czerwca do Wilna. Koszt z obiadem 100 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w kruchcie. W programie ….

3. Dziś obchodzimy II Festyn rodzinny. Msza św. o godz. 11.00 po Mszy św. wiele wiele atrakcji dla dzieci. Za darmo zjeżdżalnie, będzie też kucyk, konkursy i wiele innych atrakcji. Od godz. 9.15. Konkurs „Piosenka dla rodziny”.

4. Kilka wolnych miejsc na wyjazd do Grodna 10 czerwca. Osoby zgłoszone proszę o ksero I strony paszportu.

5. Od piątku trwamy podczas nabożeństwa majowego a od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowego w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do udziału.

6. W tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Od godziny 15.00 adoracja przed Najświętszym Sakramentem do Mszy wieczornej. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 16.15.

7. List bp. Jerzego Mazura do odczytania…….. na 8 czerwca 2017 dziękczynienie za 25 lecie diecezji Ełckiej.

1.  Zapraszamy serdecznie do misyjnego świętowania w Ełku  1 czerwca. I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej. Stacja Dziecięca 1 czerwca 2017   „Idźcie  i głoście…” Program:09.30 – 09.45 – Przyjazd Grup do parafii pw. Ducha Świętego w Ełku 09.45 – Program ewangelizacyjny:           – animacja misyjna dzieci, „Oto jest dzień” w wykonaniu dzieci z Kamerunu– występ misyjny przez dzieci „ Idźcie i głoście…” 11.15 – Kościół w drodze – wspólne przejście na pl. św. Jana Pawła II11.45 – Różaniec misyjny, prowadzi Madzia Buczek12.00 –  Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura, transmitowana przez TV Trwam 13.15 – Agapa     14.00 – Ewangelizacja misyjna przez dzieci15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego Dzieci przyjeżdżając na kongres przywożą:– różańce własnoręcznie zrobione, które należy zacząć przygotowywać od 13 maja 2017, które zostanę wymienione z innymi dziećmi.– serca z papieru lub z innego materiału; należy na jednej stronie pięknie napisać „ Jestem uczniem – misjonarzem…” oraz wypisać dwa cytaty z Pisma św. o posłaniu „ Idźcie i głoście…”; Z drugiej strony  „… Z chrztu jestem uczniem – misjonarzem…” ( wypisać co robię lub co będę robić, aby wypełnić to zadanie.)Gościmy ks. Arkadiusza Dardzińskiego – przewodnika ełckiej pielgrzymkowej grupy na Jasną Górę wraz z młodzieżą.  Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość zapisania intencji pielgrzymkowych, które będą omadlane podczas pielgrzymki przez pielgrzymów. Będzie można także złożyć dobrowolną ofiarę na cele pielgrzymkowe.2.  Zachęcam na wyjazd dzieci I Komunijne z rodzicami 17 czerwca do Wilna. Koszt z obiadem 100 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w kruchcie. W programie ….3. Dziś obchodzimy II Festyn rodzinny. Msza św. o godz. 11.00 po Mszy św. wiele wiele atrakcji dla dzieci. Za darmo zjeżdżalnie, będzie też kucyk, konkursy i wiele innych atrakcji. Od godz. 9.15. Konkurs „Piosenka dla rodziny”. 4. Kilka wolnych miejsc na wyjazd do Grodna 10 czerwca. Osoby zgłoszone proszę o ksero I strony paszportu. 5. Od piątku trwamy podczas nabożeństwa majowego a od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowego w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam do udziału.
6. W tygodniu 1 piątek i 1 sobota miesiąca. Od godziny 15.00 adoracja przed Najświętszym Sakramentem do Mszy wieczornej. Spowiedź w Pierwszy Piątek od godz. 16.15.
7. List bp. Jerzego Mazura do odczytania…….. na 8 czerwca 2017 dziękczynienie za 25 lecie diecezji Ełckiej.