Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte:
niedz. 8.00, 10.00 dla dzieci,
11.30 suma,17.00
w tygodniu: pn.- sob. 7.15, 17.00

Biuletyn Parafialny, zapraszamy do lektury kolejnych numerów naszego wydawnictwa

czytaj więcej »

Niedziela Wniebowstąpienia – 1 czerwca 2014 r.

1. Dwa tygodnie temu 18 maja  przeżyliśmy Uroczystą Pierwszą Komunię dzieci. Do Pierwszej Komunii przystąpiło 59 dzieci. Bóg zapłać rodzicom zaangażowanym w przygotowanie I Komunii Świętej. Tym, którzy chętnie odpowiadali na prośbę pomocy w dekoracji i w przygotowaniu świątyni oraz otoczenia świątyni. Rodzice przy tej okazji złożyli ofiarę na Kościół 3200 zł. Bóg zapłać.

2. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zwłaszcza: dekoracje ulic, otoczenia kaplicy i wystrój kaplicy, przygotowanie tablicy pamiątki misji świętych. Rodzinom, które przyjęły z obiadem kapłanów i misjonarza podczas misji.  Kobietom przygotowującym posiłki. Wszystkim zaangażowanym w upiększenie procesji Obrazu do świątyni, uczestniczącym w oprawie liturgii.

Matka Boża godnie została przyjęta w naszej stosunkowo młodej parafii.

3. Dzisiaj ks. bp. Jerzy Mazur podczas Mszy św. o 17.00 udzieli dla 39 osób sakramentu bierzmowania.

4. Rozpoczyna się miesiąc czerwiec. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.40.

5. Za tydzień w niedzielę w ramach Ełckich Dni Rodziny odbędzie się przegląd laureatów konkursu ” Piosenka dla rodziny”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Marii Konopnickiej zaśpiewają nam o rodzinie. Zapraszam serdecznie na 9.30.

6. Na stronie internetowej parafii znajdziemy zdjęcia z Peregrynacji w naszej parafii i w kaplicy szpitalnej Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

7.Pamiętajmy o zakończeniu peregrynacji w sobotą o 10.00 na Placu Jana Pawła II.

8. Organizowany jest wyjazd na kolonie  do bazy  ” Orle gniazdo” koło Rajgrodu. Od IV klasy podstawowej w dniach 19-28 lipca. Koszt 320 zł. Można zgłaszać się po karty obozu w zakrystii.